ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ МИТРОПОЛИТУ ІЛАРІОНУ (ІВАНУ ОГІЄНКУ)

24 травня 2019

24 травня о 12 год. відбудеться відкриття меморіальної дошки митрополиту Іларіону (Івану Огієнку) на будівлі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Саме 100 років тому, весною 1919 року Рівне стало столицею Української народної республіки (УНР). Зважаючи на досить важку ситуацію на фронтах Симон Петлюра прийняв рішення про тимчасове перебування уряду, Директорії та інших установ у м. Рівне.

У приміщенні реальної школи (нині будівля Рівненського обласного краєзнавчого музею) з кінця березня по початок травня 1919 року знаходилося Міністерство народної освіти Української народної республіки, яке очолював професор Іван Огієнко.

Іван Огієнко народився 14 січня 1882 року у містечку Брусилів на Житомирщині. Помер 29 березня 1972 року у місті Вінніпег (Канада). Відомий український вчений, єпископ (від 1940), митрополит Української автокефальної православної церкви (від 1944), очільник Української греко-православної церкви Канади (від 1951), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Значну частину свого життя вчений присвятив перекладу Біблії українською літературною мовою з оригінальних давньоєврейських і грецьких текстів. Був активним прихильником українізації православної церкви.

Ігор Марчук

завідувач відділу нової та новітньої історії