ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД "ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ - КЛЮЧОВА ПОСТАТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ХІХ-ХХ СТ."

3 жовтня 2019

3 жовтня 2019 року о 12:00 годині в приміщенні Літературного музею Уласа Самчука відбудеться літературно-мистецький захід «Пантелеймон Куліш – ключова постать українського національного відродження ХІХ-ХХ ст.», присвячений 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша.

Організатори: сектор «Літературний музей Уласа Самчука» Рівненського обласного краєзнавчого музею спільно з адміністрацією та учнями Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Володимира Короленка (у рамках культурологічного проекту «Джерела б’ють пружно»).

Пантелеймон Куліш – український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії. Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису. Відомий також як перекладач Біблії та як автор першого українського історичного роману «Чорна рада». Іван Франко називав Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури».

На заході виступатимуть рівненські письменники, учні, музейники.

Оксана Семчишина

завідувачка сектором "Літературний музей Уласа Самчука"