ВІДКРИТТЯ ФОТОВИСТАВКИ "ВПИСАНІ В ІСТОРІЮ. ЗНИЩЕНІ ВІЙНОЮ"

18 вересня 2023

          18 вересня о 12:00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття фотовиставки «Вписані в історію. Знищені війною». На ній представлені світлини, де зображені історичні об’єкти Маріуполя, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок військової агресії армії рф.

          На території сучасного Маріуполя розташовані унікальні пам’ятки археології: стародавні кургани, могильник епохи енеоліту тощо. Всі ці пам’ятки та історичні місця є важливою складовою історії та культури міста. 

         Станом на 24 лютого 2022 року в Маріуполі налічувалося: 206 історичних будівель, 6 з яких зі статусом пам’ятника архітектури; 106 пам’ятників історії та монументального мистецтва; 24 мозаїчних полотна; 33 об’єкти археології.

        Після повномасштабного вторгнення рф значна кількість історичних об’єктів на території Маріуполя знищена або пошкоджена. Серед них – пам’ятники архітектури та монументального мистецтва. Внаслідок авіаударів і постійних обстрілів майже вщент зруйновані будівлі центру міста, які формували історичний ареал Маріуполя.  

         В рамках заходу відбудеться презентація макету-конструктора Маріупольського драмтеатру. Створений він за ініціативи ГО «Історія в руках» в рамках проєкту «Архітектура справедливості. Маріупольський театр: урок історії та миру».