МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ ІРИНИ БАКОВЕЦЬКОЇ-РАЧКОВСЬКОЇ "ХЛІБ, ЯКИЙ ЇДЯТЬ ПІСЛЯ СМЕРТІ..."

23 листопада 2023

Мистецька подія письменниці, дослідниці традиційної культури Рівненщини, директорки КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР Ірини Рачковської "Хліб, який їдять після смерті", присвячений пам'яті жертв геноцидів проти українського народу – голодомору та російсько-української війни, що мають однаковий початок – бажання російських катів вбити українську самобутність: через смерть дочок і синів України, маніакальне бажання смерті українців та підкорення вільного народу.
В межах події:
- презентація книги "За Божим духом. Про поминальні хліби на Рівненщині" (видавництво «Саміт-Книга», 2023 р.), в яку увійшли експедиційний та етнографічний матеріал, вірші авторки, написані в період російської агресії проти України (2022-2023 рр.), а також світлини поминально-обрядового хліба фотохудожниці Ольги Герасимчук. Літературний редактор видання - Сергій Пантюк, редакторка-коректорка - Алла Піщалюк, технічний редактор та дизайн - Валентин Марчук.
- відкриття виставки «Хліб, який їдять після смерті» - восьми видів поминального хліба на Рівненщині, як символу життя, ритуальної жертви та духовної традиції вшановування померлих.
- літературно-мистецький перформанс-реквієм за участю матерів, дружин та сестер загиблих Героїв: Ігоря Гуца, Богдана Семенчука, Богдана Гордійчука, Василя Удодика, Андрія Марчука, Данила Молдавського, Костянтина Гнітецького, а також виконавців традиційного співу та музики Андрія Ляшука, Юрія та Алли Ковальчуків, Людмили Вострікової. Постановка - Ірини Рачковської.
Метою видання, виставки та події є формування національної свідомості громадян, збереження народних цінностей і традицій, популяризація української культури та національного світогляду, вшанування пам'яті невинних українських мучеників та Героїв, що поклали свої життя за Україну.