ВИСТАВКА "РОЗМАЇТТЯ АКВАРЕЛІ"

23 листопада 2023

23 листопада 2023року о 15:00 в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки живопису «Розмаїття акварелі».
На виставці представлена добірка творів, виконаних в техніці акварелі з фондової збірки музею, а саме: роботи Олександра Романченка, Валентина Колосова, Володимира Драля, Ігор Філика, Павла Бенедюка, Віктора Гвоздинського, Ірини Локшук, Віри Герасимчук, Валентини Михальської, Василя Наумця, Сергія Верославова, Олександра Бобришева тощо. Окрім цього тут є і роботи з власного творчого доробку Віктора Гвоздинського, Лариси Гвоздинської, Яни Сокол та Миколи Горєлова.
Виставка присвячена Міжнародному дню акварелі, який відзначається саме 23 листопада.
Ініціатором започаткування свята став мексиканський художник Альфредо Гуаті Рохо (ісп. Alfredo Guati Rojo, 1918-2003). Саме він, будучи видатним художником-акварелістом, а також переконаним у тому, що акварель здатна не гірше олійного живопису передавати красу світу, в 1991 році запропонував щорічно 23 листопада проводити Міжнародний день акварелі.
Багато в чому завдяки зусиллям цієї людини у другій половині 20 століття відроджується інтерес до акварелі. Сам Альфредо Гуаті Рохо першим заснував Товариство акварелістів Мексики, Музей акварелі, а потім сприяв поширенню подібних товариств в інших країнах.
Знаковою подією в історії акварельного живопису стає винахід у Китаї в другому столітті паперу і використання його як основи для картин і малюнків. Саме звідти походить акварель. Поширення в Європі ця техніка живопису отримала значно пізніше: в 17 столітті.
Сучасні художники, що працюють в техніці акварелі, використовують не тільки класичні акварельні фарби і пензлі, але й акварельні олівці, воскові крейди для опрацювання окремих елементів і фрагментів картини.
Запрошуємо рівнян та гостей міста.