Експозиційний відділ історії Рівненського обласного краєзнавчого музею вивчає актуальні питання історії нашого краю XVI – початку ХХІ ст.

 

Основними напрямами діяльності відділу є науково – дослідна, експозиційна та виставкова, культурно – освітня робота, комплектування музейних зібрань, а також наукова атрибуція, експертиза, класифікація предметів, які можуть бути визначеними як історичні та культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України. Відповідно до напрямку роботи, відділ співпрацює з науково – дослідними установами,  громадськими організаціями, творчими колективами та структурними підрозділами самого музею.

 

ЗалиСтислий опис експозиції
№ 9.  Край в давнинуВ експозиції представлені знаряддя праці, зброя, прикраси, глиняний посуд різних культур періодів кам’яного віку, доби міді - бронзи, залізного віку та перших століть нашої ери, знайдених на території краю.
№ 8. Край в період середньовіччяВисвітлює минувшину території Рівненщини від VI – XIIІ ст. на основі археологічних колекцій музею, сформованих під час розкопок на місці літописних давньоруських міст: Дорогобуж, Пересопниця, Муравиця та інш. Експонується макет літописного міста Дорогобуж (автор Є. Малиновський).
№ 7.  Край в XIV – поч. XVII ст.Розповідає про історію краю в період литовсько—польського панування, козацько-селянських повстань кінця XVІ—початку XVII ст.

№ 6.  Край в  XVII ст.

Берестецька битва 1651 р.

Козацьку добу репрезентують західноєвропейська і козацька зброя, атрибути гетьманської влади, ужиткові речі козаків, селян, мешканців міст  XVII століття, знайдені під час розкопок на місці битви під Берестечком в червні – липні 1651 р.  До уваги відвідувачів – макет Берестецької битви 1651 р. (автор П. Ричков).
№ 11. «І мертвим, і живим…»В залі представлені матеріали, які розповідають про боротьбу за українську державу в першій половині XX ст. та про дії Української Повстанської Армії на території нашого краю.  
№ 19. Старе Рівне.В залі  висвітлено  історію заснування та розвитку міста Рівне. Основну увагу приділено періоду другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Зокрема, до уваги відвідувачів – макет кінця ХVІІІ ст. (автор П. Ричков.), фото з видами старого міста та  документи,  знаряддя праці та речі щоденного вжитку міщан, які дають змогу відчути життя м. Рівного тих часів.
№ 23. Творці історії.Експозиція відкрита 20 січня 2017 р. У залі висвітлюється тема участі рівнян та уродженців краю у подіях Революції Гідності, АТО та ООС. Представлені особисті речі учасників, фотографії, документи, зброя, залишки боєприпасів, військова форма та ін.