Експозиційний відділ нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею вивчає актуальні питання історії нашого краю XVI – початку ХХІ ст.

 

Основними напрямами діяльності відділу є науково – дослідна, експозиційна та виставкова, культурно – освітня робота, комплектування музейних зібрань, а також наукова атрибуція, експертиза, класифікація предметів, які можуть бути визначеними як історичні та культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України. Відповідно до напрямку роботи, відділ співпрацює з науково – дослідними установами,  громадськими організаціями, творчими колективами та структурними підрозділами самого музею.

 

Експозиція відділу нової та новітньої історії розміщена у 7-ми музейних залах (№ 5, 11 – 14, 18, 19, 23).

ЗалиСтислий опис експозиції

№ 5. Волинські шляхи

Т.Г.Шевченка та Л.Українки.

В залі представлені матеріали, які розповідають про перебування в краї видатних діячів культури Т.Г.Шевченка та Л. Українки.
№ 11. «І мертвим, і живим…»В залі представлені матеріали, які розповідають про боротьбу за українську державу в першій половині XX ст. та про дії Української Повстанської Армії на території нашого краю.  
 № 12. «Наші душі дроти обтягнули…»В залі представлені документи, світлини та особисті речі мешканців краю, що постраждали від репресій 30 -х – 50-х років ХХ ст.
№ 13 – 14. Рівненщина в роки ІІ-ї Світової війни.

Експозиція зали № 13 відображає період німецько-радянської війни 1941 – 1945 рр. В залі експонуються зброя, особисті речі, нагороди військових Червоної армії, членів підпільних організацій та партизанських загонів на території краю, речі з місць масових розстрілів мирних жителів міста.

У 14-му експозиційному залі висвітлена тема визволення Рівненщини від німецьких загарбників та звільнення території України від окупаційних військ (зброя, особисті речі, оригінальні фронтові сувеніри, документи, фотографії).

 № 18. Життя та творчість В.Г. Короленка.

У вітринах представлено експонати, які розповідають про життя відомого письменника та його творчість, пов’язану з Рівненщиною.
№ 19. Старе Рівне.В залі  висвітлено  історію заснування та розвитку міста Рівне. Основну увагу приділено періоду другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Зокрема, до уваги відвідувачів – макет кінця ХVІІІ ст. (автор П. Ричков.), фото з видами старого міста та  документи,  знаряддя праці та речі щоденного вжитку міщан, які дають змогу відчути життя м. Рівного тих часів.
№ 23. Творці історії.Експозиція відкрита 20 січня 2017 р. У залі висвітлюється тема участі рівнян та уродженців краю у подіях Революції Гідності, АТО та ООС. Представлені особисті речі учасників, фотографії, документи, зброя, залишки боєприпасів, військова форма та ін.