"МУЗЕЙНІ ГОСТИНИ-2017"

28 травня, 2017, неділя,

погода чудова – ласкаве сонце,

хмарки, безвітряно…

Традиційно, в четверту неділю травня, цьогоріч – 28-го, в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини-2017», якому виповнилося чверть віку. З 1992 року збираються на подвір’ї музею гості – народні майстри і їх шанувальники.

Зранку на подвір’ї загримів військовий духовий оркестр ОК «Захід», під орудою Анатолія Мазурка, закликаючи рівнян поспішати на свято. Тим часом майстри оформляють виставки своїх виробів: ткалі, вишивальниці, різьбярі, лялькарі, майстри плетіння, точкового розпису, стрічкового тестилю, миловаріння, дерев’яної іграшки, скраб-букінга, картин з пластиліну, еко іграшки, декупажу, виробів з каменю, гальванопластики, філіграні, сіноплетіння, художньої кераміки, а ще художники, антиквари…; гончарі готують своє приладдя для бажаючих спробувати себе в стародавньому мистецтві виготовлення глиняного посуду; козаки облаштовують табір, починають готувати куліш.

11-а година. Офіційне відкриття свята. Протоієрей Сергій Лучанін (Рівненська єпархія УПЦ КП) благословляє розпочати свято. Директор музею Олександр Булига вітає всіх з двадцять п’ятими «Музейними гостинами». Учасників і гостей вітають представники влади: заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук і перший заступник голови Рівненської обласної Ради Олександр Корнійчук, Рівненський міський голова Володимир Хомко. Звучить державний гімн України, лунає постріл із козацької гармати, свято почалося.

Свої роботи експонували майстри з Рівного, Клеваня, Дубна, Вараша, Здолбунова, Костополя, Дубровицького, Костопільського, Млинівського районів; міст Запоріжжя, Луцька, Житомира, Тернополя, Новоград-Волинського, Славути. Всього взяло участь 148 майстрів.

Зачарували всіх, викликали захоплення учасниці майстерні народного одягу «Оберіг» з м. Бахмут Донецької області, які влаштували показ автентичних національних костюмів Донеччини.

На головній сцені свята – на подвір’ї музею, почався благодійний концерт «Крила надії» (на підтримку українських військових), який організували волонтери громадської організації «Воїни світла».

Виступали: фольклорні гурти («Весняночка», «Горина», «Джерело); бандуристки; ансамбль джазової музики «Гелікон»; солісти Даніель Кучинський, Володимир Ярута, Роман Шум, Галина Давидюк, Зореслава Кшеновська; танцювальний колектив «Арт-лайф»; кобзарі. На окремій локації, в парку під вербою, розташувався відомий рівненський етномузикант, волонтер Андрій Ляшук, який виконував на своїй лірі старовинні українські псальми, канти 16-го 17-го століть.

Прогримів ще один постріл з гармати – козаки повідомили про готовність кулішу і запросили смакувати до величезного казана.

До вечора тривало свято, радуючи відвідувачів неймовірною майстерністю народних митців та високим професіоналізмом артистів.

До відома: приятелі, знайомі, приходять цього дня до музею, щоб зустрітися з друзями, бо тут їх завжди побачиш. Вітаючись, говорять:

«Зі святом!». Ми, музейники, раді й пишаємося тим, що наші «Музейні гостини» вже прибрали статусу загальноміського свята і сподіваємось на його подальше тривале життя.