Відкриття виставки «Боронили козаченьки славу і свободу»

12 жовтня 2017

12 жовтня 2017 року о 12-00 год. в Рівненському обласному краєзнавчому музеї  відбулося відкриття виставки «Боронили козаченьки славу і свободу», присвяченої  Дню українського козацтва.

14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої країни. В цей день українці відзначають чотири  великих  свята:

  • День святої Покрови Пречистої Богородиці;
  • 75-а річниця створення Української повстанської армії (УПА);
  • День захисника України;
  • День Українського козацтва.

Саме до цих свят і було приурочене відкриття виставки.

На ній  представлені твори живопису, графіки, скульптури відомих митців Рівненщини з фондів музею, які відображають історію козацтва, їхнє життя та побут, портрети відомих козацьких ватажків, героїчні битви, зокрема битву під Берестечком…

На виставці гості презентації познайомилися  з роботами О. Лаворика, В. Литвина, А. Довженка, В. Масіка, В. Мисанця, В. Позніка, Г. Лукашевича, А. Данченка тощо. Як створювались роботи, де над ними приходилося працювати розповів один із авторів картин на виставці Олександр Лаворик. Перша його виставка була відкрита у нашому музеї ще в 1988 році, працював над темою козацтва на території музею «Козацькі Могили». Запропонував художникам не тримати свої роботи вдома, а віддавати до музеїв, де їх можуть побачити багато відвідувачів.

На виставці можна було роздивитися і скульптури Івана Гончара – Максима Залізняка і Івана Гонти з фондів краєзнавчого музею.

Гостем виставки був  Голова національної Спілки художників України Петро Подолець.

До слова був запрошений і відомий реставратор з Осторога Микола Бендюк, який сказав, що непогано було б і книгу видати з ілюстраціями цих робіт.

Під час презентації  звучали  козацькі пісні у виконанні бандуриста музичного училища, четвертокурсника Якова Гомінського та відомого лірника м. Рівне Андрія Ляшука, а також вірші на козацьку тематику  у виконанні учениці ЗОШ №20 Дарини Міненко.

Бажаючі зможуть ознайомитися з виставкою на протязі місяця.

Підготували виставку працівники художнього відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею

 

12 жовтня 2017.                          Заввідділом     Тетяна Каук