ВИСТАВКА «РЕФОРМАЦІЯ: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ»

27 жовтня 2017

ВИСТАВКА «РЕФОРМАЦІЯ: ВІД ВИТОКІВ ДО СЬОГОДЕННЯ»

27 жовтня 2017 року в Рівненському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Реформація: від витоків до сьогодення», присвяченої 500-річчю Реформації.

Захід відкрив директор музею Олександр Булига, який зазначив, що виставка створена в рамках відзначення події по всій Україні. Він також представив авторів ідеї виставки Людмилу Шахматову – провідного спеціаліста музею, і Ліну Бородинську – кандидата історичних наук рівненського інституту Університету «Україна».

Людмила Шахматова і Ліна Бородинська розповіли  про структуру виставки і детальніше представили ряд експонатів.

       

  • Початковий розділ дає інформацію про історію розвитку Реформації в Європі, а також сторінки історії протестантизму на теренах Рівненщини.
  • На експозиції представлено діяльність лютеранських, євангельсько-реформованих, євангельсько-баптистських, адвентистських, п’ятидесятницьких та інших громад. Основу експозиції складають унікальні фото, рідкісні книги, документи, меблі та картини з молитовних будинків, богослужбовий одяг, друкарські апарати та ін.

 

Звертають на себе увагу унікальні речі, надані деякими протестантськими конфесіями, зокрема: «Текст» і лавка із молитовного будинку чеської громади баптистів с. Новоставці Здолбунівського району початку 20-го століття; кафедра із лютеранської церкви. Після 1939 року і аж до 1992 кафедру переховували на горищі одного з братів у селі Залізниця; домотканий килим І-ї половини 20-го століття Євдокії Краснової, вірянки ЄХБ, м. Чернівці; простий друкарський апарат, на якому підпільно друкували духовну літературу (під час презентації Микола Дятлик продемонстрував його в дії); книги й документи та інші рідкісні речі.

Перед громадою виступили представники протестантських конфесій Володимир Доброчинський, Олександр Третяк.

Виставку створено за сприяння Рівненського обласного об’єднання церков ЄХБ, Рівненського обласного об’єднання церков ХВЄ, Західної конференції Церкви АСД, Української євангельсько-реформованої церкви, Місійного руху «Єпіфанія», Історичного товариства «Сувій», Рівненського регіонального комітету R500, друкарні «Формат-А» (Дятлик М. С.). Свої матеріали надали також науковці Державного архіву Рівненської області.

Під час роботи виставки щотижня відбуватиметься презентація однієї з протестантських конфесій: 2 листопада - Адвентисти сьомого дня,  9 листопада - Євангельські християни-баптисти,  15 листопада - Християни віри євангельської.

 

Виставка працюватиме впродовж місяця.

 

27.10.2017

С н с   Лілія Толстуха