ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "КНЯЗІ ОЛЕЛЬКОВИЧІ-СЛУЦЬКІ"

12 грудня 2017

11 грудня 2017 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася дуже цікава зустріч.  Головний редактор видавництва «Балтія Друк» Вірґініюс Строля та к.і.н., доцент кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія» Ігор Тесленко представили четверте видання серії «Еліта» – книгу «Князі Олельковичі-Слуцькі», присвячену останнім київським князям і долям їхніх нащадків.

Прийшли краєзнавці, дослідники,  із відомих в Рівному науковців – Богдан Прищепа, Андрій Жив’юк, Петро Ричков, Микола Бендюк.

Книга – розкішне видання на 300 сторінок, з чудовою поліграфією. Ілюстрації вражають, є знімки з дрона. Особливістю серії «Еліта» та інших видань «Балтії-Друк» є широке використання в дизайні томів ілюстративного матеріалу. Книжки прикрашають зображення історичних пам’яток, портретів визначних постатей з архівів, бібліотек, музейних сховищ і приватних колекцій багатьох країн Європи.

Головний редактор видавництва розповів про видавництво «Балтія Друк», яке працює вже 20 років. В серії «Еліта» вже вийшли «Князі Радзивілли», «Князі Вишневецькі», «Князі Острозькі» і остання – «Князі Олельковичі-Слуцькі». Надалі ця серія буде продовжуватися, бо представників знатних українських родів ще є досить – і вже досліджених, і таких, які ще треба вивчати.

Ігор Тесленко, в свою чергу, представив генеральну концепцію кожного тома серії. Їх обов’язкові складові частини: 1. Походження роду. 2. Біографії героїв. 3. Місця пам’яті роду. 4. Спадщина роду. І. Тесленко зазначив, що у виданнях «Еліти» задіяний потужний науковий потенціал: вчені-історики України, Бєларусі, Литви, адже герої книг та їх спадщина є спільними для трьох народів. На кожну статтю може бути від п’яти до десяти авторів.

Наступний том серії буде про князів Сангушків. До речі, нащадки їх зараз існують, зокрема в Бразилії.

І. Тесленко завірив, що «книги серії потраплять у бібліотеки».