ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "ВОЛИНЬ У СПОГАДАХ ГЕОРГІЯ КОСМІАДІ (1886-1967). ЕКСПОНУЄТЬСЯ ВПЕРШЕ".

15 березня 2018

«ВОЛИНЬ У СПОГАДАХ Г. КОСМІАДІ»

В РІВНЕНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

 

 

15 березня 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Волинь у спогадах Г. Косміаді (1886-1967). Експонується вперше.»

 

         В  основу виставки  покладена   тематична  колекція  з  приватної   арт-галереї  Надії  Косміаді  в Рівному,  яка  складається з 38  картин, написаних  маслом,  темперою,  аквареллю. Роботи  створювались у Гамбурзі в 1941-1961  роках  Георгієм  Косміаді.

Глядач може побачити пейзажі  Рівного  та  його  околиць  такими, якими  запам’ятав їх  художник і зберіг у своїй пам’яті.

        Куратором виставки є старший науковий працівник відділу науково-методичної роботи музею Людмила Шлапак.

        Найбільша зала музею заповнилася вщерть: прийшли поціновувачі живописного мистецтва, учні художніх шкіл, мистецтвознавці, члени обласного відділення Національної спілки художників України, учні Рівненської Української Гімназії (Георгій Косміаді працював у ній свого часу),  лауреати обласної художньої премії ім. Г. Косміаді, знайомі та друзі пані Надії Косміаді – дочки художника.

        Директор музею Олександр Булига привітав усіх зі значною подією в культурному житті міста, нагадав, що виставка відкривається напередодні 24 березня – дня народження художника, картини якого до сьогоднішнього дня ще ніде не експонувалися.

        Це особливий підбір творів художника – адже після вимушеної еміграції родини Г. Косміаді за кордон в 1940 році він більше ніколи не повертався до Рівного, але до кінця свого життя зберігав це місто в своїй пам’яті, і ностальгічні спогади залишав на картинах, зображуючи вулиці, парки, будівлі Рівного 20-30-х років ХХ століття, його околиці, краєвиди, якими їх востаннє бачив перед від’їздом.

        Головною частиною експозиції виставки є сценічна зона, де розміщені картини, що безпосередньо стосуються перебування родини Г. Косміаді в Рівному – їх будинок на Кручі, 3 (зараз не існує), сусідні вулиці, традиція сімейного чаювання на терасі, кущі бузку, квіти, басейн… Центральне місце в цій експозиції займає портрет Надії Косміаді, написаний Олександром Гурістюком (2017), лауреатом премії ім. Г. Космаді. Це чудова робота художника: ми бачимо шляхетну, інтелігентну жінку, яка присвятила своє життя неймовірно благородній справі – показати світові високий духовний світ свого батька, його служіння не тільки мистецтву, але і вихованню високих естетичних нахилів тим учням, яких він навчав у Рівному.

        Про високий професіоналізм художника Г. Косміаді говорили Іван Вєтров, Олександр Харват, Петро Подолець, Тетяна Кухарчук, Наталя Тарасевич, Лариса Костюк, Людмила Шлапак. Всі дякували пані Надії Косміаді за той вклад, який вона робить у створення художнього обличчя міста Рівного.

        Без сумніву, виставка буде цікава різним глядачам – і просто любителям живопису, і мистецтвознавцям, і краєзнавцям (дослідникам історії Рівного). Але радимо поспішати – виставка діятиме до 31 березня.

Проводяться екскурсії (замовлення за тел. 62-05-72).

 

15.03.2018

С н с   Лілія Толстуха