ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "В'ЯЧЕСЛАВ СТАРЧЕНКО (1942-1989). ПАМ'ЯТІ МАЕСТРО"

20 березня 2018

19 березня 2018 року в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відкрилася  виставка «В'ячеслав Старченко (1942-1989). Пам'яті маестро». На виставці представлені фото, документи, книги, музичні інструменти, які розповідають про життя та творчість В'ячеслава Миколайовича Старченка – Заслуженого працівника культури УРСР, доцента, засновника кафедри духових та ударних інструментів Рівненського інституту мистецтв, художнього керівника та диригента духового оркестру.

На відкриття  прийшли колишні колеги та учні В’ячеслава Миколайовича, викладацький склад кафедри духових та ударних інструментів Рівненського Інституту мистецтв, студенти, викладачі музичних факультетів та музичних шкіл Рівного. Таке широке представництво свідчить про ту величезну повагу, якою користувався В’ячеслав Старченко як професіонал і просто людина.

Слова про В. Старченка говорили Степан Цюлюпа – завідувач кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв: «Пам’яті В’ячеслава Старченка присвячений Всеукраїнський конкурс молодих виконавців (ансамблів) на дерев’яних духових інструментах ім. В’ячеслава Старченка. Цьогоріч він відбудеться увосьме – 23-25 березня. Завдяки цьому конкурсу ім’я маестро знають і за кордоном – адже участь у цих конкурсах брали музиканти із Франції, Білорусі, Польщі, Німеччини, Угорщини, Китаю»; Ярослав Свердлюк – директор Інституту мистецтв; Олександр Гайдабура – викладач кафедри духових інструментів, диригент джаз-оркестру; Богдан Столярчук – доцент кафедри музичного фольклору; Дмитро Пелех – викладач, диригент; Богдан Яськів – вчений секретар музею; Андрій Пастушенко - заслужений працівник культури України, композитор, голова Рівненського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки; Ганна Старченко – дружина.

Своє мистецтво продемонстрували студенти кафедри духових та ударних інструментів, які виконали музичні композиції: «Прелюд-вокаліз» - Олексій Мендришора (тромбон), «В пошуках шляху» - Роман Абдалов (саксофон).

С н с   Лілія Толстуха