ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "ВІРА ГЕРАСИМЧУК: ЛЮДИНА І ХУДОЖНИК"

12 квітня 2018

11 квітня 2018 року в музеї відбулося відкриття виставки «Віра Герасимчук: людина і художник». Виставка присвячена пам’яті Вірочки, як її всі люблячи називали – колеги по роботі, друзі-художники, просто друзі, знайомі, учні. Всі її знали, цю маленьку жіночку з великою, щирою душею, інтелігентну, з тонким, глибоким розумінням навколишнього світу і його людей.

Пані Віра закінчила Бобруйське художнє училище(Білорусь),  за спеціальністю художник-декоратор, все життя жила в Рівному, працювала художником, а також викладачем у школі мистецтв  Рівненського палацу дітей та молоді. Останні десять років свого життя працювала художником в Рівненському обласному краєзнавчому музеї – допомагала створювати експозиції та виставки. А ще їздила в творчі експедиції до сіл Рівненщини, спостерігала, спілкувалася з місцевими жителями, робила ескізи, замальовки; одна із таких поїздок допомогла їй виробити новаторську концепцію етнографічної експозиції музею, якою захоплюються відвідувачі.

Виставка представляє творче надбання художниці – листівки, олійні роботи, акварелі, замальовки – загалом більше 150 робіт. Це натюрморти, пейзажі, портрети, жіночі голівки… Особливо багато квітів – Віра любила їх, різні: літні, осінні, весняні – ніжні, тремтливі, на виставці їх справжнє буяння.

Виставку представила Алла Українець – завідувачка відділу етнографії музею, заслужений працівник культури України, подруга Віри. Вона розповіла, якою була Віра – що любила, чим захоплювалася (поезією, музикою), як вона вміла дружити, допомагати, підтримувати. Багато добрих слів сказали про Віру Герасимчук художники, друзі, знайомі, колеги, учні: Юрій Сав’юк, Наталія Михайлова, Леся Яновська, Валерій Цибулін, Галина Данильчук. Сказав теплі слова про Віру і Олексій Муляренко, голова Рівненської облдержадміністрації, який особисто її знав (вона навчала малюванню його дітей).

Вшанували пам’ять Віри відомі рівненські виконавці автентичних поліських пісень Алла та Юрій Ковальчуки – заспівали народні пісні, записані а селах Рокитнівського району, де свого часу Віра побувала в експедиціях.

Квітень став особливим у житті Віри – 18 квітня 1955 року вона народилася, а 28 квітня 2017 її не стало.

Любимо і пам’ятаємо.

Виставка триватиме до 28 квітня 2018 року.

11.04.2018

С н с   Лілія Толстуха