ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "ВІДОМА І НЕВІДОМА ВІЙНА"

8 листопада 2018

Восьмого листопада 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Відома і невідома війна. До 100-річчя завершення бойових дій Першої світової війни 1914-1918 рр.».

11 листопада 2018р. виповнюється 100 років з часу цієї події. Бойові дії Першої світової війни тривали 4 роки, 3 місяці і 10 днів (від 15(28) липня 1914 р.). Пам’ять жертв Першої світової вшановують 11 листопада.  Війна вплинула на хід світової історії, змінила життя сотень мільйонів людей. Рівненщина також перебувала в зоні бойових дій цієї війни, і в тому числі в зоні відомого Брусилівського прориву влітку 1916 року.

На виставці експонуються близько 200 одиниць експонатів – матеріали із фондових збірок Рівненського обласного краєзнавчого музею, Бродівського районного краєзнавчого музею, Держархіву Рівненської обл., приватної колекції Михайла Балановича, мешканця м.Рівне, - фотографії, листівки, документи, періодичні видання, нагороди, елементи  військового спорядження періоду Першої світової війни, реконструкції військової форми вояків російської та австрійської  армій.

Виставку створили науковці відділу історії під керівництвом завідувача відділу Ігоря Марчука; її презентувала Наталія Гавриш, старший науковий працівник сектора новітньої історії, дала коротку, але вичерпну довідку про причини, перебіг подій, вплив на зміни в історії України і, зокрема, Рівненщини. Її розповідь доповнили Людмила Леонова, начальник відділу використання інформації документів Рівненського обласного державного архіву, і Валентина Данілічева, старший науковий працівник музею.

Виставка діятиме до 7 грудня. Проводяться екскурсії.

С н с   Лілія Толстуха