ВИСТАВКА "ЗОЛОТЕ СУЗІР'Я. 15 РОКІВ ТВОРЧОМУ ПРОЕКТУ"

19 грудня 2018

В переддень християнського свята Миколая-Чудотворця у Рівненському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Золоте сузір’я».

Цей   творчий проект народився у грудні 2003 році і  реалізується щорічно впродовж 15 років.   Відділом виставок  була вперше створена виставка  творчих робіт краян, яким в році, що минав, виповнилося 50 років. Таку дату в житті людини прийнято вважати «золотим ювілеєм».  Учасниками виставки стали професійні художники, письменники, артисти. Окрім виставки в музеї відбулося урочисте пошанування ювілярів. Так народився новий творчий проект, який став відтоді традиційним, що проводиться в музеї напередодні дня Святого Миколая-Чудотворця.

«Золоте сузір’я», що об’єднує в музеї митців різних напрямків, але одного віку, єдиний в Україні, схвалений музейною спільнотою, а деякими іншими музеями запозичений для аналогічного проведення.

За 15 років учасниками проекту «Золоте сузір’я» стало 187 творчих особистостей, серед яких свою творчість представляло 40 рівненських художників-ювілярів. Учасниками проекту  були самобутні майстри народної творчості,  талановиті письменники і журналісти, діячі театру, співаки і хореографи, відомі спортсмени, науковці і краєзнавці.  Нажаль,  дванадцять  із цих талановитих людей  передчасно пішли з життя.

Народилася серед  учасників виставки  хороша традиція – дарувати музею зразок свого творчого доробку. Так у музеї створилася досить велика і цікава колекція живопису, скульптур, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, книг з дарчими написами авторів.

Учасниця проекту Надія Янчук (журналістка із с. Тучин) написала пісню «Золоте сузір’я», яка стала своєрідним гімном урочистого заходу. Впродовж багатьох років ювілярам дарували запашний коровай від підприємства «Поліссяхліб». Усі ці роки проект підтримувало Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.

Цьогорічна виставка є ретроспективною  і підсумковою.  В експозиції представлено понад 60 робіт художників, десятки дерев’яних і керамічних виробів народних майстрів, книг з дарчими надписами авторів. Серед авторських робіт живописні полотна Миколи Годуна, Івана Гуменюка, Сергія Руднєва, Миколи Сівака, Тетяни Лукашевич, Олега Безюка,  Олександра Гурістюка, Івана Жилки, Віри Герасимчук, Віри Чернієнко, Петра Подольця та інших.  Вироби із кераміки Леоніда Гринбокого, Володимира Гуменюка, Віктора Андрощука. Різьба по дереву Станіслава Кремньова, Івана Коваленаса, Леоніда Тимощука.  Серед подарованих музею книг доробок Лідії Рибенко, Євгена Цимбалюка, Миколи Пшеничного, Неоніли Дибяк, Анни Войнарович, науково-краєзнавчі видання Богдана та Олени Прищеп, Віктора Луца, Ярослава Поліщука тощо.

Завершується виставка  представленням цьогорічного ювіляра, яким є Ольга Леонідівна Михайлишин – доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектури та середовищного дизайнуНаціональний університету водного господарства та природокористування, дійсний член ICOMOS.

Ретроспективна виставка зібрала в залі минулорічних ювілярів, які згадували свою співпрацю з музеєм, дякували за запрошення до участі у проекті «Золоте сузір’я» і висловлювали сподівання, що цей унікальний творчо-мистецький проект відзначення ювілярів року в одному музеї, має бути продовженим.

Галина Данильчук – завідуюча відділу виставок