ПРЕДСТАВЛЕННЯ ВИСТАВКИ "ТВОРЧОСТІ ЗЛАМАНІ КРИЛА

13 березня 2019

У музеї вже вдруге відбувся захід в межах нового проекту «Музейні оповіді» - 12 березня 2019 року була представлена виставка «Творчості зламані крила».

      Працівники музею підготували розповідь про життя трьох рівнянок, які замолоду мали яскравий потенціал творчого розвитку, але  в силу складних соціально-політичних умов життя, що випали на долю їх покоління, вони не лише загубили свій талант, а й кожна з них пережила особисту життєву трагедію.

        Гості заходу, входячи до зали, ніби потрапляли до затишної вітальні у помешканні молодої інтелігентної жінки – атмосферу створювали речі, ретельні підібрані автором проекту Галиною Данильчук, завідувачкою відділу виставок. Це експонати з колекції музею, які відносяться до 30-50 років ХХ століття: тогочасні стільці, столики, світлини, картини, вишиті та в’язані серветки, скатертини, предмети одягу, дзеркало, милі серцю жінки дрібнички, патефон.  Тихо звучать патефонні записи старих платівок…

        Ось у такій, злегка інтимній атмосфері, глядачі слухали життєві історії трьох мешканок Рівного, таланти яких так і не розкрилися, через ті випробування, які випали на долю їх покоління: Тетяни Рогози, Капітоліни Максимової і Тетяни Носаль.

        Галина Данильчук побудувала свою оповідь на основі глибоких досліджень життя старожилів Рівного, які вона проводить уже багато років. Образи рівнянок постали перед глядачами через їх театралізації, які досить переконливо представила науковець віділу етнографії Тетяна Пархоменко: вона грала на піаніно, виступала в ролі друкарки, художниці, приміряла елементи одягу середини ХХ століття.

Представлення виставки супроводжувалося показом 120 слайдів, підготовлених п. Галиною.      

На заході були краєзнавці, мешканці міста Рівного, старожили, студенти ІІІ-го курсу історико-соціологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету (викладач Максим Гон).

 

12.03.2019    С н с   Лілія Толстуха