ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "ДОНБАС: ПЕРЕПРОЧИТАННЯ ОБРАЗУ"

14 березня 2019

14 березня 2019 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена в 2018 році Українським інститутом національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України.

Експонування виставки в Рівненському музеї організоване науковцями відділу історії, керівник робочої групи Ігор Марчук, завідувач відділу.

Ігор Марчук, представив виставку, окреслив основні її теми. Хоча кількість банерів невелика (20), вони містять великий об’єм матеріалів із декількох архівів України, які стосуються різних періодів історії цього краю. Про це свідчать вже заголовки банерів:

• Загадковий скіфський «шолом»
  • Козацький край. Пам’ять
  • Етнічне різнобарв’я
  • За волю наших степів
  • Після Голодомору
  • Суча балка
  • Похідні групи ОУН на Донбасі
  • Як працював Донецький КДБ
  • Українська Гельсингська група: Донецький слід
  • За крок до Незалежності

Присутній на відкритті виставки в.о. голови громадської організації «Україна – моя сім’я», яка об’єднує внутрішньо переміщених осіб з території Донецької та Луганської областей, Геннадій Нікіша зазначив, що таку виставку потрібно було організувати набагато раніше, ще в 2004 році, тоді б удалося уникнути нині існуючих проблем на Донбасі.

Сергій Жифарський, також член ГО «Україна – моя сім’я», високо оцінив зміст матеріалів, вміщених на виставці, його пізнавальне значення.

Присутні на відкритті, в тому числі й інші члени громадської організації,  прийшли до спільного висновку, що ділення України  на схід і захід є некоректним, штучним, бо головні віхи нашої історії є спільними, і вони нас об’єднують, а таке об’єднання робить нас сильною державою.

Виставка доповнена експонатами Рівненського краєзнавчого музею – в центрі експозиції 6 картин рівненського художника В. Колосова про будівництво на Донбасі шахти «Ровенская комсомольськая» в 1957 році.

Ще довго продовжувалося дружнє спілкування біля виставки, обговорювалося багато проблем, які необхідно спільно вирішувати.

На завершення старший науковий працівник відділу історії Наталія Гавриш прочитала кілька віршів поета Миколи Чернявського (1868-1938), уродженця Донеччини.

Виставка експонуватиметься в Рівненському музеї до 27.03.2019, а потім – в районних центрах області.

С н с   Лілія Толстуха