У РІВНЕНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ МИТРОПОЛИТУ ІЛАРІОНУ (ІВАНУ ОГІЄНКУ)

24 травня 2019

24 травня відбулося відкриття меморіальної дошки митрополиту Іларіону (Івану Огієнку) на будівлі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Саме 100 років тому, весною 1919 року Рівне стало столицею Української народної республіки (УНР). У приміщенні реальної школи (нині будівля Рівненського обласного краєзнавчого музею) з кінця березня по початок травня 1919 року знаходилося Міністерство народної освіти Української народної республіки, яке очолював професор Іван Огієнко.

На подвір’ї краєзнавчого музею зібралися представники місцевої влади: голова облдержадміністрації Олексій Муляренко, заступниця голови обл. держ. адміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, секретар міського голови Сергій Паладійчук, а також представники громадських організацій, письменники, краєзнавці, просвітяни та духовенство.

Ректор духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький освятив меморіальну дошку та нагадав присутнім про духовне життя Іларіона.

Олексій Заворотній – заслужений артист України, прочитав уривок з твору Т.Шевченка «Гайдамаки», а Назар Волощук виконав патріотичну пісню М. Вороного « За Україну».

Усі присутні відмітили майстерну роботу скульпторів (В’ячеслав Булгаков, Тарас Бурик) та автора (Володимира Івановича Стасюка) які працювали над дошкою.

На завершення заходу Світлана Богатирчук-Кривко та Сергій Паладійчук вшанували пам’ять митрополита Іларіона покладанням квітів до барельєфу.

Надія Шаюн

ст.науковий співробітник відділу маркетингу,розвитку та інвестицій