В ЛІТЕРАТУРНОМУ МУЗЕЇ УЛАСА САМЧУКА ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ СМЕРТІ ПИСЬМЕННИКА

9 липня 2019

9 липня 2019 року в приміщенні Літературного музею Уласа Самчука відбувся  захід –  «Вшанування пам’яті Уласа Самчука», з нагоди 32-ї  річниці з дня відходу у вічність письменника. Свої слова про постать нашого видатного земляка сказали письменники,  краєзнавці, науковці, дослідники життя і творчості Уласа Самчука:

• Андрій Живюк –  голова Рівненської обласної  організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат  історичних наук, професор кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука;
  • Віктор Мазаний – доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука, заслужений журналіст України, письменник, тема: «Улас Самчук і Закарпаття: фотопрезентація»;
  • Олександр Подвишенний - аспірант Національного університету «Острозька академія», письменник, дослідник життя та творчості Уласа Самчука;
  • Ірина Баковецька – лауреатка міської літературної премії імені Уласа Самчука 2019 року, письменниця, голова Рівненської обласної організації Національної Спілки Письменників України;
  • Ольга Ляснюк – голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.

Музичний супровід заходу здійснював Назар Волощук –  член Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України, активіст Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Вірші Євгена Шморгуна та Лідії Рибенко про Уласа Самчука декламувала  учениця 7 В класу  Рівненської ЗОШ №1 ім. В. Короленка – Андрійчук Анастасія.

На вшануванні пам’яті видатного земляка, науковцями, письменниками, просвітянами та краєзнавцями вкотре була висловлена ініціатива написати лист-прохання до Міністерства освіти і науки України, щоб ім’я Уласа Самчука повернули до шкільної програми.

На завершення заходу відбулося вшанування постаті письменника покладанням квітів до його пам’ятника.

Оксана Семчишина

завідувачка сектору "Літературний музей Уласа Самчука"