В ЛІТЕРАТУРНОМУ МУЗЕЇ УЛАСА САМЧУКА ВІДБУЛИСЯ ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

9 серпня 2019

8 серпня 2019 року в приміщенні Літературного музею Уласа Самчука відбулися  літературні читання «В гостях у Самчука» під назвою «Україна незалежна. Культурна призма», присвячені 28-й річниці проголошення Незалежності України.

На заході свої літературні доробки зачитували відомі рівненські письменники, члени  Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України: Іванна Голуб, Тетяна Сладковська (Тата Рівна), Олексій Заворотній, Михайло Степанюк, Вікторія Климентовська, Євгенія Гембаровська та Віра Мельникова. Також свої патріотичні вірші зачитувала співачка-аматорка, учениця заслуженого працівника України, доцента Рівненського державного гуманітарного університету Галини Швидків – Олена Роман.

Про патріотичну творчість Уласа Самчука для присутніх розповіла аспірантка Рівненського державного гуманітарного університету Юлія Артемова. Вона також зачитала вірш Уласа Олексійовича «Не любити не можу свою я країну…», опублікований  1922 року в журналі «Юнацтво».

Українські народні пісні на літературних читаннях виконували учні заслуженого працівника України, доцента Рівненського державного гуманітарного університету Галини Швидків: Павло Римар, Олена Роман, Оксана Степанчук та Анастасія Маркова. Зокрема, для присутніх звучали пісні: «Тече річка», «Цвіте терен», «Місяць на небі», «Їхав козак за Дунай» та ін.

В кінці заходу своєю творчістю та роздумами над темою незалежності України поділилася голова Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України – Ірина Баковецька.

Семчишина Оксана

завідувачка  сектором  «Літературний музей Уласа Самчука»