ПРОБНИЙ СПУСК ВАРЯЗЬКОГО ЧОВНА НА ОЗЕРІ БАСІВ КУТ

28 серпня 2019

28 СЕРПНЯ 2019 РОКУ НА ОЗЕРІ БАСІВ КУТ У РІВНОМУ ВІДБУВСЯ ПРОБНИЙ СПУСК ВАРЯЗЬКОГО ЧОВНА.

Впродовж двох тижнів велике зацікавлення рівнян викликав незвичайний об'єкт на подвір'ї Рівненського обласного краєзнавчого музею - човен, створений членами Клубу історичної реконструкції "Оствиця" (керівник Юрій Ойцюсь). Підготовча робота тривала п'ять місяців, а безпосереднє будівництво - три місяці. Це варязький човен "Драккар Гунгір" довжиною 9 м, а шириною бл. 2 м. Човен виготовлений із сосни і важить трохи більше тонни.

Основна робота завершена, і 28 серпня, у присутності великої кількості журналістів рівненських ЗМІ, успішно   відбувся пробний спуск човна на воду Басівкутського озера. Члени команди будівничих човна  відправилися в перше плавання. Працівники Рівненського краєзнавчого музею також брали участь у церемонії.

Як уже повідомлялося, драккар, який відтворює атмосферу часів Київської Русі на території нашого краю, стане об'єктом майбутнього етнографічного комплексу просто неба - музею-скансена "Городище - Оствиця".

Снс  Лілія Толстуха