ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД "ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ - КЛЮЧОВА ПОСТАТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ХІХ-ХХ СТ"

3 жовтня 2019

03 жовтня 2019 року в Літературному музеї Уласа Самчука відбувся літературно-мистецький захід «Пантелеймон Куліш – ключова постать українського національного відродження ХІХ-ХХ ст.», присвячений 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша. Організаторами дійства були: сектор «Літературний музей Уласа Самчука» Рівненського обласного краєзнавчого музею спільно з адміністрацією та учнями Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Володимира Короленка (у рамках культурологічного проекту «Джерела б’ють пружно»).

Захід розпочався із пісні про Україну у виконанні юної бандуристки, учениці 8-В класу  Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Володимира Короленка – Нечипорчук Світлани. Впродовж відзначення 200-річчя Пантелеймона Куліша учениці 9-А та 8-В класів тієї ж школи розповідали для присутніх цікаві факти із біографії письменника та декламували вірш Куліша під гру бандури. Завідувачка сектором «Літературний музей Уласа Самчука» Семчишина Оксана розповіла гостям свята про перший історичний український роман «Чорна рада» Пантелеймона Куліша, продемонструвала  ключові епізоди із однойменного фільму  та зачитала цитати з нього про патріотизм. Музичний супровід заходу також здійснювали студенти-магістри РДГУ.  Вкінці свята перед присутніми виступив рівненський письменник, член Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України – Михайло Степанюк.

Всім організаторам 200-річчя Пантелеймона Куліша із Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Володимира Короленка вручили подяки за допомогу в проведенні заходу.

Семчишина Оксана

завідувачка сектором "Літературний музей Уласа Самчука"