ВРУЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ ІМ. ВАЛЕР'ЯНА ПОЛІЩУКА

1 листопада 2019

01 листопада 2019 року в приміщенні Літературного музею Уласа Самчука відбувся захід — щорічне вручення літературної премії імені Валер`яна Поліщука. Організатори: Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України та Літературний музей Уласа Самчука.

Ведучою дійства була голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України – Ірина Баковецька. Після її вступного слова присутні переглянули відео-сюжети про місце загибелі української інтелігенції 1937 року – Сандармох, а також про життєвий та творчий шлях Валеряна Поліщука.

Присутні вшанували пам'ять видатного земляка та інших жертв розстріляного відродження хвилиною мовчання.

На продовження заходу, Ірина Баковецька вручила літературні премії імені Валеряна Поліщука для двох лауреаток:

• Ларисі Сай – письменниці, організаторці літературно-просвітницьких заходів;
  •  Галині Гнатюк – письменниці, редакторці-упорядниці літературно-краєзнавчого видання РОНСПУ «Погорина», організаторці літературно-просвітницьких заходів.

Після виступу лауреаток, вітальне слово для них сказала відома письменниця,  землячка Вілеряна Поліщука - Любов Пшенична.  Також лауреаток привітали інші відомі рівненські діячі та письменники: Микола Береза, Іван Кідрук, Олексій Заворотній, Василь Басараба, Микола Кащук, Михайло Степанюк, Зоя Дідич, Віра Мельник, Тетяна Піяр, Наталя Демедюк, Тетяна Горбукова, Ігор Кириянчук, Василь Тибель.

На завершення заходу Ірина Баковецька подякувала всім за присутність та  зачитала свій новий вірш «Коливо».

Оксана Семчишина

завідувачка сектором «Літературний музей Уласа Самчука»