ЕТНОГРАФІЧНА ВОЛИНЬ БІЛЯ МАЛОГО ПОЛІССЯ (МУЗЕЙНА РОЗВІДКА В СЕЛА БУДЕРАЖ ТА МОСТИ ЗДОЛБУНІВСЬКОГО Р-НУ)

15 листопада 2019

«Тут креміннє росте із землі, у нас його багато. А наш курган, казали старі люди, громову хмару розсікає – як іде хмара, то на кургані розходиться і в наше село громи не б’ють. А як прикладеш вухо там зверху до землі, то чути буває як дзвони дзвонять – то казали, що церква там була і пішла під землю…»

Ці два села об’єднує річка Збитинка, краєвиди пагорбів Волинської височини, близькість великого лісового масиву, у якому починається долина Малого Полісся, старожитні кургани та городища з легендами і переказами, спогади про трагічні події ІІ-ої Світової.  Протягом дощового осіннього дня Алла Українець, Олексій Нагорнюк, Тетяна Пархоменко  та Олексій Черницький встигли побувати у шкільному музеї, на кургані епохи бронзи, кладовищі, середньовічному городищі, побачили збірку старих фото у садибі з величезним двоповерховим хлівом, збудованим з місцевого каменю колишніми чеськими колоністами в Будеражі, зафотографували зразки народного одягу в Мостах. Щира подяка за допомогу голові Будеразької сільської ради та працівникам Будинку культури села Мости.