ВШАНУВАННЯ ПАМЯТІ ГЕНЕРАЛ-ХОРУНЖОГО АРМІЇ УНР ВАСИЛЯ ТЮТЮННИКА

20 грудня 2019

19 грудня 2019 року у Рівному було проведено пам’ятний захід, на якому вшановано  визначного українського військового, генерал-хорунжого Армії УНР Василя Тютюнника. Він жив для України, боровся за Україну, помер за Україну 19 грудня 1919 року у Рівненському шпиталі внаслідок ускладнення від тифу. Його коротке життя – це зразок служіння Вітчизні. Справжній військовий, що пройшов свій шлях до кінця. В ті далекі роки він творив українську армію. І бажав одного, щоб усе, що робилося, не було марним.  Будучи вже хворим, він підготував українську армію до Першого зимового походу.

У цей день на Дубенське кладовище віддати данину пам’яті видатному українському військовому прийшли представники Рівненського обласного краєзнавчого музею, вчителі та учні рівненських шкіл - НВК 14, 26, ЗОШ 23,27, гімназії «Престиж», НВК «Колегіум», міського товариства «Просвіта». Завідувач відділу нової та новітньої історії Ігор Марчук виголосив коротку промову про бойовий шлях Василя Тютюнника. Представник управління культури Рівненської ОДА Назар Волощук виконав кілька патріотичних пісень. На завершення заходу усі присутні проспівали Національний гімн.

Ігор Марчук

завідувач відділу нової та новітньої історії