ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД "НАРІД ЧИ ЧЕРНЬ" (ДО 115-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УЛАСА САМЧУКА)

20 лютого 2020

У Літературному музеї Уласа Самчука, з нагоди 115-ї річниці від дня народження письменника, продовжуються «Самчукові зустрічі». П’ята  зустріч відбулася 19 лютого – мистецько-літературний захід -  «Нарід чи чернь» від Рівненської обласної організації Національної Спілки Письменників України та вокальної школи заслуженого працівника України, доцента Рівненського державного гуманітарного університету – Галини Швидків.

Олександр Степанович Булига – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею привітав гостей із 115-ю річницею письменника. Модератором заходу була Ірина Баковецька – голова Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України. Вона запросила до слова нову очільницю управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації -  Любов Романюк. З вітальним словом також виступив Іван Вєтров – голова Рівненського ОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка та подарував Літературному музею Уласа Самчука книгу «Просвітянське століття Рівненщини». Також він оголосив цьогорічного лауреата обласної премії імені Григорія Чубая – Миколу Пшеничного.

В рамках презентації циклу «Невідомий архів Уласа Самчука», письменник, заслужений журналіст України, доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, лауреат обласної літературної премії імені Світочів, Міжнародної  літературно-мистецької премії імені Авеніра Коломийця - Віктор Мазаний вперше в Україні презентував для громадськості рукопис неопублікованого роману Уласа Самчука «Саботаж УВО», рукопис роману «Марія», неопубліковані щоденники Уласа Самчука 1928-1930 рр. і продемонстрував канадський паспорт письменника.

Своїми творами,  роздумами про Уласа Самчука та Україну ділилися відомі Рівненські письменники:

• Анна Лимич
  • Неоніла Диб’як
  • Тата Рівна (Тетяна Сладковська)
  • Микола Береза
  • Михайло Степанюк
  • Вікторія Климентовська
  • Зоя Дідич
  • Іванна Голуб
  • Віра Мельникова
  • Василь Басараба
  • Марія Солтис-Смирнова
  • Марія Дума

Музичні композиції  - українські ретро-пісні епохи Уласа Самчука гостям заходу співали учні вокальної школи Галини Швидків:

• Оксана Степанчук – «Скільки рік, скільки гір»
  • Максим Наконечний – «Радий би я залюбитись в тобі»
  • Ярина Швидків – «Ой не світи місяченьку»
  • Олександр Блажечук - «Чи справді»

Уривки із роману Уласа Самчука «Гори говорять»  зачитала студентка кафедри культурології та музеєзнавства РДГУ –  Карина Пінчук (викладач – Валентина Борисівна Тюска).

На заході були присутні письменники, артисти, просвітяни, краєзнавці, бібліотекарі, освітяни та журналісти.

Оксана Семчишина

завідувачка сектору "Літературний музей Уласа Самчука"