ВІДЗНАЧЕННЯ 115-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

21 лютого 2020

20 лютого в Літературному музеї Уласа Самчука завершилися «Самчукові зустрічі». Саме в цей день вшановували 115-ту річницю від дня народження Уласа Самчука.

Ведучим свята був директор Рівненського обласного краєзнавчого музею – Олександр Степанович Булига. Розпочали урочистості студенти РДГУ та їх викладачка Раїса Цапун – доцент кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ. Вони заспівали одну з улюблених пісень Уласа Самчука -  «Стоїть гора високая». Відкрити захід запросили заступницю начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації  - Світлану Хомяк.

Назар Волощук – член Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України, подарував присутнім патріотичні музичні композиції та розповів про книгу «Живі струни» Уласа Самчука.

Свої слова про видатного волинянина сказали також почесні гості заходу:

• Ярослав Поліщук – професор Університету ім. Адама Міцкевича у Познані, літературознавець.
  • Ірина Захарчук – професорка РДГУ, літературознавець.

Разом зі студентами РДГУ та їх викладачкою Раїсою Цапун гості співали пісню «Волинь моя». А Євген Іванович Шморгун – відомий рівненський письменник, видавець, краєзнавець, який зробив значний внесок у  розвиток Літературного музею Уласа Самчука, розповів для всіх присутніх історію його створення.

Зі святом «Гомера ХХ століття» привітала минулорічна лауреатка Літературної премії імені Уласа Самчука, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України – Ірина Баковецька.

В рамках проведення заходу були  нагороджені переможці  першого учнівського конкурсу імені Уласа Самчука, ініціатором та головою якого є Оксана Соколик (Канада) – виконавець останньої волі Уласа Самчука.

В кінці заходу всі присутні вшанували видатного земляка покладанням квітів до його пам’ятника.

Оксана Семчишина

завідувачка сектору "Літературний музей Уласа Самчука"