ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТАНЦЮ

29 квітня 2020

Сьогодні, 29 квітня, Міжнародний день танцю. Звичайно, у фондах кожного музею, можна віднайти експонати, які пов’язані з танцями. Не винятком є і Рівненський обласний краєзнавчий музей. Однак, Вашій увазі хочемо запропонувати фарфорову статуетку, яка відноситься до рідкісних, і має назву «Українка, що танцює». На Інтернет-аукціоні «Violiti» зустрічається з назвою «Наталка Полтавка» та «Українка. Руки в боки». Виготовлена вона у Полонному «Артіль керамік». На дні в тісті номер «23». Зроблена за ескізом скульпторки Ліни По. Історія, пов’язана з Ліною По (справжнє ім’я Поліна Михайлівна Горенштейн) дуже цікава. Вона народилася 1899 р. у м. Дніпро (Катеринослав). Закінчила хореографічне училище і стала працювати у танцівницею у різних театрах Москви. Однак 1934 р. вона важко захворіла, осліпла і довгий час була нерухомою. Після одужання, Ліна По знайшла в собі сили стати скульптором, сліпим скульптором! Померла вона у 1948 р., залишивши 120 скульптурних робіт (детальніше про авторку -https://tourdnepr.com/content/view/1406/1333/ ). І ось одна з них стала основою фарфорової статуетки. Цікаві також кольори та розпис нашої фігури, особливо фартуха. Це ще потребує свого дослідження.
Ось така «Українка, що танцює»! З Днем танцю!!!

#ЛюблюМузейLoveMuseum

Ольга Морозова

старша наукова співробітниця відділу давньої історії та археології