ДО 115-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ХУДОЖНИКА-БОРЦЯ НІЛА ХАСЕВИЧА

25 листопада 2020

25 листопада 2020 року виповнюється 115 років від дня народження Ніла Хасевича, громадського і політичного діяча, українського художника, графіка, члена ОУН, воїна УПА.

З цієї нагоди, Рівненський обласний краєзнавчий музей долучився до організації та проведення круглого столу, присвяченого 115-й річниці з дня народження художника-борця Ніла Хасевича. Його учасниками були дослідники Рівного, Луцька, Острога, Кременця та Дюксина.

Доповідачами від Рівненського обласного краєзнавчого музею були: Олександр Булига – директор РОКМ («Ніл Хасевич -  художник-борець. Пам'ятаємо, шануємо, популяризуємо!»), Ігор Марчук – завідувач відділу нової та новітньої історії («Розшук радянськими карально-репресивними органами повстанського художника Ніла Хасевича».) та Оксана Сикліцька – ст. наукова співробітниця сектору збереження культурної спадщини («Пам'ятні знаки Нілу Хасевичу як вшанування пам'яті відомого графіка»).

Крім цікавих доповідей та презентацій, під час заходу було представлено збірку листівок дереворитів «Ніл Хасевич – художник -борець».