"ЯРОСЛАВ ПОЛІЩУК - НАУКОВЕЦЬ, ПИСЬМЕННИК, КРАЄЗНАВЕЦЬ" (ДО 60-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ)

11 грудня 2020

10 грудня Рівненський обласний краєзнавчий музей організував круглий стіл «Ярослав Поліщук – науковець, письменник, краєзнавець». Захід проходив на платформі Zoom і був приурочений до 60-річчя з дня народження Ярослава Олексійовича – видатного краєзнавця, літературознавця, культуролога, професора, викладача багатьох українських та польських університетів, серед яких такі відомі навчальні заклади як Ягелонський університет у Кракові, Університет імені Адама Міцкевича у Познані, Київський університет імені Бориса Грінченка.
Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, котрий був модератором даного заходу, привітав усіх учасників конференції, котрі знайшли можливість долучитися до даного наукового обговорення, передав найщиріші побажання ювіляру і висловив сподівання, що досі ще незвичний для багатьох онлайновий формат проведення заходу не створить ні для кого серйозних складнощів.
Алла Українець – заслужена працівниця культури, старша наукова співробітниця сектору етнографії розповіла про спільне навчання з Ярославом Поліщуком у Рівненському державному педагогічному університеті, відзначила вклад Ярослава Олексійовича у краєзнавчі дослідження Волинського краю як одного з активних учасників краєзнавчого товариства Волині.
Наталія Войтович – заслужена працівниця культури, співробітниця Рівненської обласної науової бібліотеки, представила ряд художніх та наукових видань, автором чи співавтором яких був Ярослав Поліщук. Презентовані пані Наталією книги Ярослав Олексійович передав бібліотеці і зараз вони доступні для ознайомлення всім бажаючим.
Надія Радіонова – старша наукова співробітниця відділу нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею продемонструвала фотографії, скановані копії предметів із музейних фондів, пов’язаних із науковою та суспільно-політичною діяльністю Ярослава Поліщука. Зокрема, видання Ярослава Олексійовича на краєзнавчу та літературознавчу тематику, копії нагород і відзнак за наукову й літературну діяльність, самвидаві газети Народного Руху України 80-х років, редактором яких був пан Ярослав, агітаційні матеріали часів Революції Гідності, у справу якої він вніс свій внесок.
Валентина Данілічева – старша наукова співробітниця відділу нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею розповіла про плідну працю Ярослава Поліщука, як перекладача польських літературних творів і продемонструвала перекладену ним українською мовою книгу Зузанни Гільчанки.
Ірина Захарчук – професор Рівненського державного гуманітарного університету висвітлила вагомий вклад Ярослава Поліщука у розвиток української культури, освітнього та літературного життя, відзначила, що для всього колективу РДГУ є великою честю той факт, що Ярославу Олексійовичу свого часу довелося працювати у даному навчальному закладі.
Микола Калько – професор Черкаського національного університету, давній друг Ярослава Поліщука, поділився спогадами про їх знайомство з паном Ярославом у період юнацтва, спільне проживання у Києві та особисті відносини, що згодом переросли у тривалу і міцну дружбу.
Леся Демська – доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури імені Шевченка НАН України як літературознавець та письменниця високо відзначила внесок Ярослава Поліщука у розвиток української культури та літературної справи.
Віктор Яручик – завідувач кафедри української літератури Волинського національного університету ім. Лесі Українки, ще один давній приятель Ярослава Поліщука, також розповів про їх знайомство з Ярославом Олексійовичем, а також про спільну роботу в стінах Ягеллонського університету у Кракові.
І, насамкінець, слово взяв сам ювіляр – пан Ярослав Поліщук. Ярослав Олексійович подякував учасникам конференції за теплі слова вітань та високу оцінку його скромного внеску у розвиток українських науки,літератури та культурної сфери, а також поділився важливими для нього особисто спогадами зі свого життя.