ВІДКРИТТЯ ВУЛИЧНОЇ ВИСТАВКИ "І КОВАЛЬ, І ШВЕЦЬ, І НА ДУДІ ГРАВЕЦЬ..."

19 лютого 2021

18 лютого на відкритому майданчику Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття вуличної виставки – «І коваль, і швець, і на дуді гравець…»

Відкрила виставку заступниця директора з обліку і збереження музейних цінностей Тетяна Самсонюк, вона ж ініціатор проекту «Вулична експозиція». Пані Тетяна розповіла, що пандемія корона вірусу внесла свої корективи в життя людей та попри це музей прагне залучити якомога більше відвідувачів, через те, практично кожного місяця презентує виставку на вулиці.

Робочою групою виставки були працівники секторів етнографії та мистецтва.

Тетяна Пархоменко – завідувачка сектору етнографії в деталях розповіла про виставку та провела цікаву екскурсію експозицією. Пані Тетяна зазначила, що на виставці увага приділена традиційним чоловічим народним промислам і ремеслам.Серед цікавих експонатів -  бондарний верстат, лучкова пила, привезені від Григорія Мельничука із с. Поліське Березнівського р-ну; дитяча колиска сер.ХХ ст.,глеки, дзбанки, баньки, горщики, макітри, «горщики»-«двійнята», кошик з накривкою, що призначався для зберігання сала, чоботи підбиті дерев'яними цвяхами тощо.

Експозиція доповнена фотографіями зробленими  під час етнографічних експедицій 1992, 1998, 2004 рр.,які знайомлять із місцевими майстрами: гончаром Є. Куликом із с. Вільне Дубровицького р-ну, ковалем І.  Шванкером  із с. Познань Рокитнівського р-ну, двома бондарями - А. Дробушем із с. Познань Рокитнівського р-ну та Г.Мельничуком із с. Поліське Березнівського р-ну, кошикарем Осипчуком В. із с. Морозівка Корецького р-ну. Рідкісним є фото шевця В. Жилінського із с. Біла Криниця, 1930-х рр., що зберігається у фондах РОКМ.

Про рідкісне явище, ліплення глиняних іграшок для дітей, повідала заслужений працівник культури України – Алла Українець. Пані Алла передала для виставки іграшки-свищики із власної колекції, а також розповіла про знахідку в с. Дорогобуж, іграшки у вигляді курочки, яка є притаманною саме для Рівненщини.

Надія Шаюн

ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та інвестування