ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ У РІВНЕНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ПРОВЕЛИ НЕЗВИЧНУ АКЦІЮ

26 березня 2021

26 березня Рівненський обласний краєзнавчий музей приєднався до незвичайної акції, яка засвідчуватиме духовну спадкоємність рівнян із геніальною волинянкою та її родиною – Лесею Українкою.

На території музею, а саме під стінами будинку де в свій час зупинявся дядько Лесі українки Михайло Драгоманов, посадили молодий саджанець груші. Саме такі саджанці Лесиної груші привіз із с. Колодяжне Остап Михаць - великий ентузіаст садівничої справи, співзасновник журналу-каталогу «Сонце-Сад». Остап Романович нарізав живців для щеплення від » 120-річної груші, котра досі росте поряд із Лесиним будиночком у садибі Косачів у Колодяжному, тож нині має понад сотню чудових саджанців. Перші саджанці вже висадили в Колодяжному, а також  в інших, пов'язаних із пам’яттю про поетесу, місцях Волині.

Акція зібрала чимало охочих. Так подібні пагони поселяться у рівненському парку Просвіти, на територіях обласного архіву,  музейного комплексу в Пересопниці та Дубенського замку.

Надія Шаюн

ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та інвестування.