"СВІЧА ПАМ'ЯТІ УЛАСА САМЧУКА"

9 липня 2021

Сьогодні, в день 34-ї річниці відходу у вічність Уласа Самчука, його пам'ять вшанували в Літературному музеї письменника. Свіча пам’яті згуртувала навколо себе науковців, дослідників, музикантів, солістів, бардів, письменників, школярів та музейників.

Зокрема, гості заходу дізналися багато цікавих фактів із творчості Уласа Самчука про більшовицькі розстріли в тюрмах Рівненщини влітку 1941 року від  голови Рівненської обласної  організації Національної спілки краєзнавців України, кандидата  історичних наук, професора кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Степана Дем’янчука - Андрія  Живюка.

З науковими архівами – джерелами історичної правди про Уласа Самчука слухачів познайомив аспірант Національного університету «Острозька академія», дослідник життя та творчості Уласа Самчука,  голова ГО «Права ініціатива» - Олександр Подвишенний.

Про київський період в житті письменника розповів лауреат літературної премії імені Уласа Самчука, заслужений журналіст України,  доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. Степана Дем′янчука – Віктор Мазаний.

Музичні композиції слухачам подарували: учениця вокальної школи Галини Швидків – Мирослава Невірковець та студент Рівненського музичного фахового коледжу РДГУ, піаніст, співак – Назар Власюк.

А рівненська композиторка, членкиня Національної всеукраїнської музичної спілки, відмінниця освіти України – Тетяна Леус познайомила гостей заходу із співаною поезією Олени Теліги.

З віршами  Уласа Самчука, Лідії Рибенко та Євгена Шморгуна виступила учениця 7-А класу Рівненського НВК №12 – Надійка Коркош.

Вкінці заходу директор Рівненського обласного краєзнавчого музею – Олександр Степанович Булига подякував всім присутнім і вкотре нагадав про болюче для науковців, письменників, освітян та музейників питання – повернення постаті та творчості Уласа Самчука до шкільної освітньої програми.

Традиційно на завершення свічі пам’яті відбулося покладання квітів до пам’ятника нашого видатного земляка.

Оксана Семчишина

завідувачка Літературним музеєм Уласа Самчука