НА ПОДВІР'Ї РІВНЕНСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК ЛАУРЕАТУ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ САЙМОНУ СМІТУ КУЗНЕЦЮ

12 жовтня 2021

12 жовтня на подвір'ї Рівненського обласного краєзнавчого музею відкрили пам’ятний знак лауреату Нобелівської премії з економіки, випускнику Рівненського реального училища Саймону Сміту Кузнецю, який у 1910-1915 роках навчався в навчальному закладі, де зараз розміщується краєзнавчий музей. Саймон Сміт Кузнець — американський економіст єврейського походження, який здобув освіту в Україні, лауреат Нобелівської премії з економіки (1971). У 1922 році емігрував до США, де здобув докторський ступінь та увійшов в історію економічної науки як дослідник проблем, пов’язаних з національним доходом. З його іменем пов’язані економічні терміни: «Закон Кузнеця», «Великий маятник», «Гіпотеза Кузнеця» та інші. Цьогоріч минуло 120 років із дня народження Саймона Сміта Кузнеця та 50 років із часу присудження йому Нобелівської премії (це відбулося 11 жовтня 1971 року). Участь у відкритті пам’ятного знаку взяли представники обласної та міської влади, а також дипломати з Посольства США в Україні – Валентина Сиза і Ерон Еслік.