ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ-ІНСТАЛЯЦІЇ "СРІБНИЙ АБРИКОС У СКЛЯНЦІ" (РОЗПОВІДЬ ПРО ДЕРЕВО ГІНКГО ... І НЕ ТІЛЬКИ)

12 жовтня 2021

10 жовтня в музейному парку відбулась презентація виставки «Срібний абрикос у склянці», яку підготували співробітники музею за участю рівненської родини Терещуків. Захід  проведено з метою популяризації реліктового дерева гінкго, яке має унікальні цілющі властивості і широко використовується у всьому світі.

Серед тих, хто глибоко вивчає і розводить дерево-цілитель, рівненська родина Терещуків. Анатолій Іванович Терещук та його донька Тетяна Анатоліївна вирощують на своїй невеличкій присадибній ділянці майже у центрі Рівного сотні дерев гінкго, а саджанці від Терещуків роз’їжджаються по всіх куточках України.

Виставка пройшла у театралізованій формі. Відвідувачі мали змогу побувати в Японії і почути з уст японської дівчини цікаві легенди про гінкго.  Їх зустрів лікар-дослідник Кемпфер і розказав чому саме він назвав плід гінкго «срібний абрикос» («гін» в перекладі з японської означає «срібло»).  Від  Голландії  шлях привів до німецького міста Веймер, в садибу Гете, який розповів про свою любов до цієї рослини.

Під час заходу Тетяна Терещук розповідала про їх родинне захоплення та пригощала чаєм з листочків гінкго. Окрім того, всі бажаючі мали змогу зробити благодійний внесок до збору коштів для виготовлення кованої лавочки з елементами листя гінкго, яка стане окрасою музейного парку.

Ініціатором створення заходу є Галина Данильчук – ст. наукова співробітниця РОКМ.

 

Надія Шаюн 

ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій