ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "МУЗЕЙНИЙ МІЛЬЙОН"

17 січня 2022

14 січня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Музейний мільйон».

На виставці представлені монети і банкноти близько 70-ти країн світу, які охоплюють 6 континентів: Європа (Польща Німеччина. Австрія, Італія, Франція, Греція, Велика Британія, Іспанія, Швеція, Болгарія, Чехія, країни Балтії, Росія та інші), Азія (Туреччина, Ізраїль, Іран, Ірак, Афганістан, Індія, Китай, Південна Корея), Африка (Єгипет, Туніс, ПАР, Танзанія, Уганда), Північна Америка (США, Канада), Латинська Америка, країни Карибського басейну (Колумбія, Мексика, Венесуела, Бразилія, Аргентина, Куба, Барбадос), Австралія, Нова Зеландія.

Цікавим розділом представлений грошовий обіг України: гроші періоду революції 1917-1921 рр. (УНР, Директорія), представлені бофони УПА і монети та банкноти періоду відновлення Незалежності України (купоно-карбовані, гривні).

Відкрила виставку заступниця директора з розвитку та впровадження цифрових технологій Тетяна Самсонюк, яка мріє, що на українських банкнотах з'явиться зображення Рівненського краєзнавчого музею.

Ініціатором виставки є провідний зберігач відділу фондів Ірина Одолінська.

На захід запрошений представник Укрсіббанку Віктор Семенюк, який зауважив, що світ стрімко переходить на безготівковий розрахунок, тому дана виставка буде цікава для відвідувачів.

Цікавий вірш про гроші написала рівненська поетеса Тамара Бацмай.

Робочою групою виставки були працівники сектору мистецтв,відділу історії та відділу фондів РОКМ.

Надія Шаюн

ст. наукова співробітниця відділу маркетингу, розвитку та комунікацій