В РІВНОМУ ВІДЗНАЧИЛИ 15-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ ЛІТЕРАТУРНОГО МУЗЕЮ УЛАСА САМЧУКА

23 лютого 2022

22 лютого 2022 року в Літературному музеї Уласа Самчука м. Рівного відбувся захід «15 років Літературному музею Уласа Самчука», а також відзначення 117-тої річниці від дня народження Уласа Олексійовича Самчука.

Розпочали захід почесні гості свята:

- голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук;

- заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації – Сергій Гемберг;

- голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України - Ірина Баковецька.

- письменник, видавець, краєзнавець, громадський діяч, ініціатор та учасник відкриття Літературного музею Уласа Самчука - Євген Шморгун.

Про відкриття у 2007 році Літературного музею Уласа Самчука розповіли його учасники:

- просвітянин, член Національної всеукраїнської музичної спілки та спілки кобзарів України – Назарій Волощук. Він також заспівав гостям українських патріотичних пісень.

- заслужений працівник культури України – Микола Федоришин;

- вчителька української мови та літератури Здолбунівської ЗОШ №3, членкиня Рівненського обласного правління товариства «Просвіта» ім.Т. Г. Шевченка – Наталія Савчук та її вихованка Оксана Маркович;

- просвітянка – Євгенія Гладунова.

Гостями свята були колеги із Кременця, корті привітали колектив музею з річницею:

- директор Кременецького академічного ліцею імені У.Самчука - Аврамишин Анатолій;

- завідувачка Літературного музею Уласа Самчука в ліцеї - Діхтярук Тетяна;

- заступниця директора з навчальної та методичної роботи Трачук Віра.

Про важливість дослідження творчості Уласа Самчука розповіли молоді науковці-дослідники:

- Олександр Подвишенний;

- Юлія Артемова.

Надія Коркош – учениця 7-А класу НВК 12 м. Рівного декламувала вірші про видатного письменника.

У виконанні студентів РДГУ та їх викладачки, доцента кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ - Раїси Цапун звучала одна з улюблених пісень Уласа Самчука – українська народна пісня «Стоїть гора високая» та пісня «Волинь моя».

Також в рамках заходу відбулося нагородження переможців літературного конкурсу для школярів Рівненщини «Марія. Мати. Україна», ініціаторкою та меценаткою якого є Оксана Бризгун-Соколик (Канада).

Нагороджувала учнів членкиня комісії цього конкурсу - Оксана Приходько - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та культури Національного авіаційного університету м. Києва.

Завершився захід традиційним покладанням квітів до пам’ятника Уласові Самчуку.

Оксана Семчишина

завідувачка Літературного музею Уласа Самчука