В МУЗЕЇ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА "ТВОРЧІ ГРАНІ ВАСИЛЯ РЯБОКОНЯ"

16 червня 2022

15 червня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Творчі грані Василя Рябоконя», на якій було представлено творчі роботи різних періодів життя пана Василя –  українського митця, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри образотворчого мистецтва РДГУ, майстра декоративно-ужиткового мистецтва, талановитого дизайнера.

Вступне  слово сказав Олег Романчук – заступник директора РОКМ з наукової роботи. Олег Степанович зазначив, що відкриття виставки є довгоочікуваною і радісною подією, адже тривалий його доводилося відкладати – спершу через COVID-19, згодом – через війну. Він подякував Тетяні Міненко та Оксані Лозяк – співробітницям сектору мистецтв РОКМ, котрі створювали дану виставку.

Наступною виступила Тетяна Міненко – завідувачка сектору мистецтв. Тетяна Володимирівна додала, що виставку початково планувалося приурочити до ювілею пана Василя – людини безлічі обдарувань, невгамовного генератора нових творчих ідей. Проте у теперішній вкрай непростий час, подарована роботами Василя Рябоконя можливість доторкнутися до краси мистецтва, доможе нам усім хоч трохи відволіктися від жахіть війни.

Голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників культури і мистецвта Петро Давидюк висловив своє захоплення різноманітністю та майстерністю представлених робіт пана Василя – графіка, мозаїка, картини з черепашок, писанки з дерева, карикатури і багато інших. Петро Петрович відзначив також особисті якості Василя Рябоконя – доброго товариша, компанійської людини.

Далі до виступу запросили і самого пана Василя. Він поділився з присутніми головними секретами свого успіху, адже до плідної творчої роботи його завжди надихали сім’я (дружина – Галина Миколаївна, також була присутня на заході) та власні студенти, чиїм успіхам він радіє і донині, а частина з них завітали на відкриття виставки. Також, Василь Рябоконь розповів присутнім про свій творчий шлях, котрий розпочався із талановитих педагогів, що зуміли помітити його зацікавлення та потенціал, допомогли розкрити власні здібності, а продовжився у найрізноманітнішій роботі – від художника військової частини та дизайнера реклами до викладача.

Привітати пана Василя прийшли також колеги із кафедри образотворчого мистецтва РДГУ – вручили йому квіти та сказали безліч теплих слів.

Керівник аматорського хору «Патріот» при Міському будинку культури Тетяна Підкопайло наголосила на ще одному вагомому аспекті діяльності Василя Рябоконя – активній участі в роботі хорів «Патріот» і «Надвечір’я» як співака хору та автора текстів деяких виконуваних пісень. Також пані Тетяна представила юних вихованців музичного училища, котрі виконали декілька композицій.

Представники Рівненської обласної філармонії – концертмейстер Ірина Козачук і соліст – заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів Микола Швидків також приготували для присутніх музичні виступи – романс «Вам 19 літ» і пісню на слова П. Тичини «Два кольори».

На завершення сам пан Василь, разом зі своїми колегами із хору «Патріот» заспівали пісні «Моя Україно», «Ой не ходи козаче в гай» та «Рівне – любов моя». Текст до останньої з них написав сам Василь Рябоконь. Цей текст зайняв призове місце на італійському конкурсі «Stella Futura Online».

Дмитро Петрик – науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій.