В МУЗЕЇ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЗБІРНИК НАУКОВИХ СТАТЕЙ "АРХЕОЛОГІЧНІ ЗОШИТИ З ПЕРЕСОПНИЦІ!"

3 листопада 2022

2 листопада у Рівненському обласному краєзнавчому музеї спільно з КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» РОР відбулася презентація  збірника наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці». Випуск 8.

29 жовтня 2021 року в КЗ «Культурно-археологічний центр Пересопниця» РОР відбулося відкриття та пленарне засідання всеукраїнської науково-практичної конференції «Дослідження пам'яток кам'яної доби на території Волині» спільно з Інститутом археології Національної академії наук України та Рівненським обласним краєзнавчим музеєм за підтримки управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

Конференція присвячувалася 80-ти річчю від дня народження Валерія Казимировича Пясецького, відомого дослідника палеоліту Волинської височини і Малого Полісся. Підсумком конференції став випуск збірника наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці». Випуск 8.

Модератором заходу була Ольга Морозова – завідувачка сектору впровадження цифрових технологій РОКМ. Презентація відбулася у змішаному форматі, тому деякі учасники заходу мали змогу підключитися онлайн.  Приємно та радісно для всіх було побачити директора КЗ «Пересопниця» Івана Солодуху, який зараз боронить нашу державу у лавах ЗСУ. Підключившись  ненадовго до презентації Іван Олександрович привітав всіх присутніх, побажав гарного заходу та найшвидшої перемоги.

До слова були запрошені: Богдан Прищепа – доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії України РДГУ, Сергій  Теліженко – кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Андрій Бардецький – голова Ради «Міжрегіональна громадська наукова організація «Дубенський археологічний осередок», Віталій Ткач – заступник голови  Ради «Міжрегіональна громадська наукова організація «Дубенський археологічний осередок».

До виступаючих долучився Віктор Луц , який разом із Ольгою Морозовою відповідали за комп’ютерну верстку, дизайн та художнє оформлення збірника.

Всі виступаючі  теплими словами згадували Валерія Казимировича Пясецького – дослідника палеоліту в Україні, першовідкривача таких стоянок як Бармаки, Жорнів, Меджибіж. Кожен розповідав про особисті зустрічі з паном Валерієм, який до останніх днів не припиняв своїх досліджень. Багато археологічних звітів, що знаходяться у фондах РОКМ, мають пізніші зауваження, уточнення та виправлення, зроблені рукою автора. Так, зі смертю Валерія Казимировича Пясецького Рівненщина втратила одного з провідних дослідників палеоліту на території краю.

Завершилася презентація жвавим обговоренням збірника.