ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "VIVAT,НАЗАВЖДИ,ALMA MATER!"

4 вересня 2023

31 серпня 2023 р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Vivat, назавжди, Alma mater!», присвячена 100-річчю Рівненської української гімназії. Розпочався захід Гімном гімназії, який виконали учні-ліцеїсти та вчительський колектив закладу.
Директор музею Олександр Булига привітав гостей, що зібралися на свято. Олександр Степанович відмітив, що виставка відкривається напередодні нового навчального року, а саме святкування 100-річчя закладу відбудеться 12 вересня, бо саме в цей день 100 років назад розпочалося навчання в гімназії. Підготував виставку відділ історії музею і діятиме вона впродовж місяця.
Інна Черницька, т.в.о. заввіділом історії музею розповіла про роботу над створенням виставки. Повідала, що Рівненська українська гімназія відкрила свої двері 12 вересня 1923 року з ініціативи Федора Пекарського, який був її директором до 1930 р. Згодом гімназію очолив Яків Бичківський. За роки його директування гімназія набула найбільшого розквіту. Саме у РУГ були виховані сотні патріотів України.
На відкритті виставки була присутня Тетяна Андріївна Кухарчук, кандидат педагогічних наук, учитель вищої категорії, учитель-методист. Пані Тетяна очолює заклад з 2006 року, дбає про колектив та ліцеїстів, продовжує традиції, сприяє краєзнавчо-пошуковій роботі. Директорка ліцею подякувала працівникам музею за підготовлену виставку і запевнила, що її будуть відвідувати вихованці їхнього закладу, щоб ще більше дізнатися про історію ліцею «Український».
Іван Васильович Вєтров - директор Рівненського інституту КУП НАН України, Заслужений вчитель України - очолював гімназію з 1994 по 2005 рр. Разом з колективом він пройшов нелегкий шлях від новоствореного закладу нового типу до сьогоднішнього Рівненського ліцею «Український». Іван Васильович підкреслив ту величезну віру в Українську гімназію, в Україну, в перемогу, з якою працює колектив закладу, виховуючи в такому ж дусі підростаюче покоління.
Виступила на заході дослідниця РУГ, мама однієї із випускниць гімназії, Валентина Доброчинська. Вона досліджувала період діяльності гімназії з 1923 по 1939 роки.
Бойчак Леся Анатоліївна - заступник директора з виховної роботи, учитель вищої категорії, учитель-методист, учитель зарубіжної літератури та етики, говорила про музей гімназії, якому було присвоєно звання «Народний». Леся Анатоліївна розповіла, як знайомить ліцеїстів з історією гімназії через музейні експонати, як прищеплює любов до закладу, до його надбань і традицій.
На виставці представлені експонати з фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею та Народного музею ліцею «Український», а саме; світлини гімназії в різні роки, фото керівників, вчителів, учнів закладу, документи, речі, нагороди.