В РІВНЕНСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДБУВСЯ ЗАХІД "ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО - СУСПІЛЬСТВО ВІЛЬНИХ, РІВНИХ, ЕКОНОМІЧНО НЕЗАЛЕЖНИХ ЛЮДЕЙ", ПРИУРОЧЕНИЙ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ДЕМОКРАТІЇ

15 вересня 2023

          15 вересня 2023 р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї спільно з  Рівненським інститутом Київського університету права Національної академії наук України відбувся захід «Громадянське суспільство – суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей».

           В конференц-залі зібралися працівники музею, викладачі і студенти Рівненського інституту Київського університету права.

          Олександр Степанович Булига – директор РОКМ привітав гостей з Міжнародним днем демократії, відзначив, що це надзвичайно важлива дата, адже більшість розвинених країн на планеті є демократичними. Олександр Степанович зазначив, що сьогодні Україна, її Збройні Сили не на словах, а на ділі боронять демократію, стримують намагання російської федерації нав’язати світу свої «принципи демократії»: тероризм, анексію, військові злочини, фейкові референдуми, фальсифіковані вибори на окупованих територіях тощо. Разом із всім цивілізованим світом наша держава протистоїть таким діям агресивного східного сусіда.

         Іван Васильович Вєтров - директор Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України розповів про важливість інституту демократії та перспективи його подальшого розвитку,  про громадянське суспільство і яка роль у ньому належить правовій державі, про функції громадянського суспільства. Іван Васильович підкреслив, що демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів ООН.

          На  відзначенні свята Міжнародного дня демократії виступили викладачі закладу (В.І. Ткачук, С.Я. Українець, А.О. Холоденко), старший науковий співробітник відділу історії музею Д.С. Петрик. Вони поділилися своїми думками про демократію, її історію, здобутки і недоліки. Активно дискутували про демократичні процеси, які є в нашому суспільстві і студенти Інституту права.

         Спікери заходу акцентували увагу, що проведення таких заходів сьогодні надзвичайно корисне для студентів, бо ж усі вони в недалекому майбутньому братимуть безпосередню участь у розбудові нашої країни.

          Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею