ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ОЛЕГА ДРОБОЦЬКОГО - «МИТЕЦЬ. ВОЇН. СВІТЛО»

20 вересня 2023

20 вересня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Митець. Воїн. Світло» українського художника, фотографа і загиблого старшого солдата 67-ої окремої механізованої бригади Олега Дробоцького. Уродженець Тернопільщини загинув 6 березня 2023 року внаслідок артилерійського обстрілу на Донеччині і був посмертно нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Розпочала презентацію Оксана Яремчук – заступниця директора з наукової роботи, зазначивши, що Рівненський обласний краєзнавчий музей мав за честь ще у 2018 році відкривати у себе художню виставку Олега Дробоцького «Аеропорт». Вона згадала як проходило знайомство з Олегом, якими бентежними і актуальними були його перші роботи.

На заході були присутні рідні художника – його мама пані Ольга, молодший брат Денис та хрещений батько Віктор Ткачук. Вони розповіли про життєвий та творчий шлях Олега, про його погляди та переконання. За словами брата Дениса, Олег умів поєднати пензель з автоматом, при цьому завжди наголошуючи на тому, що і на війні є мистецтво.

Своїми спогадами про Олега поділилися і його друзі: волонтерка Іванка Ярейська, Іван Лобунь, волонтерка Тетяна Гонтар. Пан Іван підкреслив, що своїм коротким життям Олег дав усім нам довгу дистанцію.

Відкриття виставки відвідали очільник Рівненського обласного осередку Національної спілки художників України Петро Подолець та рівненський художник Іван Гуменюк. Митці були вражені картинами Олега Дробоцького, написаними у форматі так званого «бойового квадрату».

Виставка була підготовлена сектором мистецтв Рівненського обласного краєзнавчого музею і буде діяти для рівнян та гостей міста впродовж місяця.