ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СПІЛЬНОТИ ОСІБ З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ У РАМКАХ РОБОТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ

20 червня 2024

20 червня 2024 року у рамках роботи з реалізації в Рівненській області Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до Рівненського обласного краєзнавчого музею завітали представники спільноти осіб з порушеннями зору. Відвідувачі мали можливість прослухати екскурсії у чотирьох експозиційних залах музею, а саме ознайомитись із виставками робіт учнів арт-студії STEP ART «Бути разом з природою, незвичайними картинами художниці Марії Брухлій «Українське село. Частина перша. Тварини», історією палацу князів Любомирських, тимчасовою виставкою «Історія Пересопницького Євангелія» та постійно діючою експозицією «Творці історії» (події Революції Гідності та російсько-української війни до повномасштабного вторгнення).

По закінченню екскурсії гості поділилися з керівництвом та працівниками РОКМ думками щодо оптимізації матеріалу, покращення інтерактивної та тактильної складової, налагодження діалогу між екскурсоводом та відвідувачами з порушеннями зору протягом розповіді. Очільники групи провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Петро Поліщук та голова Громадської спілки «Сучасний погляд» у Рівненській області Ніна Асєєва продемонстрували окремі предмети, які допомагають у роботі з особами з порушенням зору: 3D моделі об’єктів, спеціальна література зі шрифтом Брайля, об’ємні малюнки з тваринами тощо.

Зустріч продовжилася на оглядовому майданчику музею, де гості змогли відчути на дотик експоновану техніку XX ст., зокрема літак Як-50, двигуни авіаційні, артилерійське озброєння періоду Другої світової війни та інше.

На завершення заходу керівництво РОКМ та представники спільноти осіб з порушенням зору домовились про подальшу співпрацю задля розширення інклюзивних можливостей музею.