У РІВНОМУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ АВСТРАЛІЙСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ СЕЙДЖА О'ДОННЕЛЛА, ЯКИЙ ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ

26 червня 2024

26 червня 2024 року відбулося вшанування пам’яті австралійського добровольця Сейджа О’Доннелла, який загинув за Україну 21 грудня 2022 року.

Побратими, волонтери, рідні та знайомі зібралися у день народження Сейджа, коли він міг святкувати свої двадцять шість років у теплому сімейному колі, однак йому назавжди залишиться двадцять чотири.

Вшанування розпочалося з покладання квітів до портрету Героя на рівненському майдані Незалежності. Захід продовжився в залі Рівненського обласного краєзнавчого музею «Творці історії». Директор РОКМ Олександр Булига розповів про українське коріння Сейджа та про його приїзд до України.

Завітали також представники Добровольчого формування територіальної громади м. Рівне №1, зокрема історик, член ДФТГ Іван Дем’янюк, заступник командира Мирослав Бортасевич, командир Ростислав Кравчук. Всі вони поділилися спогадами про Дона, про його військово-професійні навички, особисту щирість, відкритість та готовність морально підтримати оточуючих, а також подякували мамі за виховання такої прекрасної та свідомої людини.

Ветеран Збройних сил США, волонтер Том Хемінгуей розповів про зустріч з С. О’Доннеллом, про його військову майстерність та кваліфікацію. За словами пана Тома – Сейдж міг бути сином, яким би він пишався.

Мама Героя Роксана приїхала у Рівне за тисячі кілометрів, аби на день народження сина бути в місті, яке він так полюбив. Світлими образами з його дитинства та юності, вона описала Сейджа таким, яким він був для неї і оточуючих – завзятим та відповідальним хлопцем з добрим серцем. 

Завершився захід хвилиною повчання у знак подяки усім воїнам, що віддали своє життя за незалежність українського народу.

Довідка:

Сейдж О'Доннелл був австралійцем із українським корінням (його родичі служили в Українській повстанській армії). З перших днів повномасштабного вторгнення ворога на територію нашої держави, подолавши половину земної кулі, Сейдж долучився до боротьби. Так, 24-річний австралієць в квітні 2022 року опинився у Рівному та став інструктором в одному з підрозділів ДФРМТГ №1.

З часу свого прибуття у Рівне він готував особовий склад протистояти ворогу та проводив низку навчань, які потім допомогли зберегти життя військовим і добровольцям у зоні бойових дій.

За час свого перебування у Рівному Сейдж полюбив це місто і мріяв, що по завершенню війни залишиться тут жити, згадують побратими. Однак, восени 2022 року Сейдж О'Доннелл перейшов у склад Інтернаціонального легіону. Вже у листопаді він відправився у зону бойових дій захищати цілісність. Під час виконання одного з завдань Сейдж О'Доннелл із позивним «Чайка» був уражений снарядними осколками. Це сталося 21 грудня 2022 року в Луганській області.