ПОШАНУВАННЯ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ «ОДИГІТРІЯ ДОРОГОБУЗЬКА»

2 липня 2024

2 липня 2024 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї у день свята ікони Пресвятої Богородиці «Одигітрія (вказуюча дорогу)  Дорогобузька» відбулося пошанування цього чудотворного образу. Цей музейний предмет належить до державної частини Музейного фонду України. Ікона датується кінцем ХІІІ ст. До музею вона надійшла зі Свято-Успенського собору села Дорогобуж тодішнього Гощанського району Рівненської області в 1984 році. Її реставрація проходила у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Копія ікони, створена іконописцем Олександром Лавориком, знаходиться у Свято-Покровському соборі міста Рівного.

На пошанування зібралося багато рівненських вірян, представники влади та клір Рівненської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Захід розпочав директор РОКМ Олександр Булига, який розповів історію ікони, що вважається однією з найдавніших та найцінніших святинь України.

Молитву до Пресвятої Богородиці за Мир та Перемогу України провів митрополит Рівненський і Острозький Іларіон. Після завершення молитви митрополит благословив присутніх, вручивши їм іконки на знак духовної підтримки.

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль підтримав слова митрополита, підкресливши важливість духовної єдності та сили віри в цей складний для України час, а також побажав усім миру, злагоди та непохитної віри в перемогу.