ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «РІВНЕ МОДЕРНІСТИЧНЕ: МІЖВОЄННА АРХІТЕКТУРНА СПАДЩИНА»

2 липня 2024

2 липня 2024 р. до Дня архітектури України у виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина». Проєкт реалізовано Інститутом українського модернізму, кафедрою архітектури та середовищного дизайну НУВГП та Рівненським обласним краєзнавчим музеєм у 2020 р.

Модернізація архітектурного образу міста Рівне, яка відбулася у міжвоєнний період (1921-1939), стала унаочненнам соціокультурних змін, нових підходів до формування міського середовища, символом нового етапу у житті міської громади. Сформована в той час архітектурна спадщина зазнала часткових втрат під час Другої світової війни і, згодом, у процесі розбудови Рівного у ІІ-й пол. ХХ ст. До сьогодні в місті збереглися будівлі, різні за функцією, але об’єднані одним архітектурним стилем (конструктивізм).

На виставці представлено найцікавіші з точки зору архітектурної стилістики об’єкти 1920-30-х рр., які збереглися у міському ландшафті - світлини, мапи, архітектурні проєкти: поштамт, костел Петра і Павла, багатоквартирні будинки на вул Міцкевича, 12; С. Петлюри, 35 тощо. За QR-кодом можна переглянути он-лайн мапу збережених будівель.

Захід розпочала заступниця директора РОКМ з наукової роботи Оксана Яремчук, яка коротко розповіла про те, що представлено на виставці. Модератор відкриття завідувачка сектору впровадження цифрових технологій Ольга Морозова привітала присутніх з Днем архітектора України, який відзначається 1 липня щорічно. Пані Ольга детальніше висвітлила інформаційне наповнення виставки, підкреслила значущість кожного об'єкта та його місце в історії Рівного, а також ознайомила з особливостями архітектурного розвитку міста у міжвоєнний період.

До слова також були запрошені:

  • доктор архітектури, завідувачка, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП Ольга Михайлишин;
  • старший викладач кафедри архітектури та середовищного дизайну, голова правління ГО «Колоарт» Павло Бенедюк;
  • директор РОКМ Олександр Булига;
  • заслужений працівник культури, доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету Юзеф Нікольченко;
  • доктор архітектури, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП Петро Ричков.

Захід завершився питаннями та спільним обговоренням виставки у приємній атмосфері.