УРОЧИСТОСТІ ПО ВШАНУВАННЮ ПАМ'ЯТІ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА, ПИСЬМЕННИКА УЛАСА САМЧУКА

9 липня 2024

9 липня 2024 р. Літературний музей Уласа Самчука спільно з Рівненським обласним об'єднанням ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників Українина на Театральній площі Рівного провели урочистості по вшануванню пам'яті відомого українського письменника Уласа Самчука. Традиційно відбулося покладання квітів до пам’ятника нашого видатного земляка. Свіча пам’яті згуртувала довколо себе науковців, просвітян, дослідників, письменників, музейників, рівнян та гостей міста.

Розпочав захід директор краєзнавчого музею Олександр Булига, який зазначив, що сьогодні виповнюється 37 років як пішов у засвіти письменник, журналіст, публіцист, редактор, організатор Мистецького Українського Руху в Німеччині, член Організації Українських Письменників "Слово" в Канаді, номінант на здобуття Нобелівської премії - Улас Самчук.

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих дітей від рук російського агресора та Героїв, що віддали і віддають сьогодні життя за волю і незалежність України.

 Про життя та творчу діяльність письменника говорили:

- Очільниця Рівненської «Просвіти» Катерина Сичик;

- Дослідниця творчості Уласа Самчука - доцентка Київського Національного Авіаційного університету Оксана Приходько;

- Лауреатка цьогорічної премії імені Уласа Самчука рівненська письменниця і журналістка, чий син віддав свою життя за вільну і незалежну Україну, Людмила Марчук;

- Депутатка Рівенської міської ради багатьох скликань, просвітянка Тетяна Редюк;

-  Педагог, просвітянка, постійний член журі українознавчих конкурсів в області та Україні Наталія Савчук;

- Член Спілки письменників України, просвітянин Євген Шморгун.

Завершився захід біля будинку, де встановлена меморіальна дошка на честь Олени Теліги та Уласа Самчука — редакторів газети «Волинь».

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею