У вересні 1967 року біля села Оржів Рівненського району рибалки помітили у річці Горинь корму стародавнього човна. Про знахідку повідомили працівників Рівненського краєзнавчого музею, які приступили до розкопок та доставки на берег цієї рідкісної знахідки.

Треба було не тільки відкопати човен на березі, звільнити його від річкового мулу, а й обкопати з усіх боків його корму, що знаходилися в річці. Човен видобували частинами. Виявилося, що він видовбаний з однієї суцільної дубової колоди. Він плоскодонний. Довжина його більше 17, а ширина 2,6 метра. З внутрішнього боку човен скріплений поперечними дубовими ребрами — так званими шпангоутами, прикріпленими до його дна й боків сосновими кілками.

Розміри, особливості конструкції відповідають відомим нам за описами козацьким човнам XVII століття, що дозволяє знахідку біля села Оржів віднести саме до згаданого віку. Човни такого типу й таких розмірів не могли мати рибалки чи мисливці. Це - військове козацьке судно, що під назвами «чайка», «дуб», «липа" не раз згадуються в документах ХVI—XVII століть та описах су часників У XVIII столітті козацькі «чайки» та «дуби» виготовлялися вже окремих дощок. Човни XVI—XVII століть до наших днів не збереглися і, отже, човен, знайдений поблизу с. Оржів, є, мабуть другою досі відомою на Україні знахідкою козацького «дуба» XVI століття. Адже у 1966 році майже на цьому ж місці було знайде но подібний човен, який знаходиться у Львівському етнографічно му музеї.

Появу човнів на Горині слід, мабуть пов’язувати з періодом ви звольної війни українського народу 1648—1654 років, окремі поді якої розгорталися й на території Рівненщини. Стан збереження деревини, з якої виготовлено оржівський «дуб», задовільний.