1 квітня 2025 р. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відзначили Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме цього дня у 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
В очікуванні пернатих в музейному парку традиційно були розвішані «пташині будиночки», які напередодні виготовили учні обласного наукового ліцею. Майстер-клас по виготовленню пташиних жител проводив рівненський орнітолог Василь Ільчук. Він повідав учасникам заходу про кільцювання птахів, їх міграцію, запропонував ряд відеоматеріалів про пернатих.
Старша наукова співробітниця відділу природи Олеся Ярмолюк розповіла другокласникам рівненського ліцею №2, які завітали на свято, що День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Музейниця розповіла історію свята, познайомила дітей з пташиним світом нашого краю, багато цікавого повідала про перелітних вісників. Свою розповідь вона чергувала світлинами із життя пташок, їхнім співом. Науковиця підкреслила, що такі акції проводять в різних країнах. Їх метою є звернення уваги людства на проблеми збереження пташиного світу.
Маленькі учасники акції із великою цікавістю прослухали запропоновану екскурсію. Вони власноруч утеплили пташині будиночки сіном, допомагали музейним працівникам встановити їх на деревах.
На завершення свята школярі від музейників отримали солодощі.
Тетяна Каук – ст.науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій