27 травня 2026 року Рівненський обласний краєзнавчий музей спільно з Рівненським державним гуманітарним університетом, КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» та Державним архівом Рівненської області провів Всеукраїнську наукову конференцію «Історичні студії пам'яті професора Богдана Прищепи» - доктора історичних наук, автора численних монографій і близько сотні наукових статей. Він очолював археологічні розкопки на території Рівненщини та працював у системі Інституту археології НАН України.
З вітальними словами учасникам конференції виступили Ольга Морозова – заступник директора Рівненського обласного краєзнавчого музею та Олена Прищепа - доктор історичних наук, провідний зберігач фондів музею.
Відкриття та пленарне засідання конференції відбулися у РДГУ, а продовження роботи учасників проходило в музеї під час засідання секції «Археологічні дослідження Волині / Богдан Прищепа: життєвий шлях і творча спадщина».
Очільниця музею Алла Жижкевич привітала гостей, які зібралися для вшанування пам’яті вченого, та побажала всім плідної і натхненної роботи. Модераторкою секції виступила Ольга Морозова.
Під час конференції науковці, музейники та дослідники з Рівного, Луцька, Дубна, Києва, Острога та інших міст представили доповіді, присвячені археологічним дослідженням Волині, науковій спадщині Богдана Прищепи, його педагогічній діяльності та внеску у вивчення історико-культурної спадщини регіону. Окрему увагу приділили дослідженням Рівного, Пересопниці, Острога, Дорогобужа, Корця, Дубна та інших археологічних пам’яток Волині.
Всеукраїнська наукова конференція «Історичні студії пам’яті професора Богдана Прищепи» покликана вшанувати наукову спадщину одного з найавторитетніших дослідників Волині - Богдана Прищепу. Такі конференції не лише увічнюють пам’ять ученого, а й продовжують розвиток його наукових ідей, об’єднуючи археологів, істориків, краєзнавців і молодих дослідників.